نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان کاهش یافت

نرخ ویزای دریایی خط تازه تاسیس خصب - بندرعباس به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران ایرانی کاهش یافت.

نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان کاهش یافت به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) گفت: برنامه سفر خط کشتیرانی مسافری دریایی در مسیر بندر عباس – خصب که قبلاً برای فعالیت دو روز در هفته شنبه و چهار شنبه برنامه ریزی شده بود، تغییر کرد.


محسن ضیایی افزود : این خط کشتیرانی قرار است در روزهای پنج شنبه از خصب وارد بندرعباس شود و پس از اقامت یک هفته ای گردشگران عمانی در ایران، پنجشنبه بعدی بندرعباس را به مقصد عمان ترک می کند.


مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه امروز این کشتی وارد بندرعباس خواهد شد، گفت: قرار است این کشتی گردشگران عمانی را وارد ایران کند.


وی با اشاره به اینکه تلاش ها برای رونق هرچه بیشتراین خط دریایی در حال انجام است، خاطرنشان ساخت: هم اکنون تردد این شناورمسافری از رونق چندانی برخوردار نیست اما امیدواریم با اتمام ماه محرم و صفر شاهد آغاز رونق سفرهای دریایی با این شناور باشیم.


وی تصریح کرد: از سوی دیگر شرایط آب و هوایی نیز در یک ماه آینده بسیار بهتر و مطلوب تر خواهد شد و همین امر نیز می تواند به عامل مهمی در افزایش جذب گردشگران ازعمان به بندرعباس و استفاده از سواحل زیبای آن تبدیل شود.


این مقام مسئول در استان هرمزگان یادآور شد: در تلاش هستیم از طریق دفاتر خدمات مسافرتی هرمزگان و سایر استان های کشور به ویژه تهران نسبت به جذب گردشگران ایرانی برای سفر به عمان از طریق این خط دریایی تبلیغات گسترده انجام دهیم.


ضیایی بیان داشت: به همین منظور نیز به زودی نمایندگی دفتر مسافرتی از ایران در عمان افتتاح خواهد شد تا در زمینه جذب گردشگران اقدام کند.


وی در ادامه گفت: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته از سوی دولت عمان به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران ایرانی از این خط دریایی جدید  کاهش نرخ ویزای دریایی بوده است.


مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان یادآور شد: تا چندی پیش نرخ ویزای دریایی برای سفر به عمان 340 هزار تومان بود که این مبلغ هم اکنون به 180 هزار تومان از طرف دولت عمان کاهش یافته است.


به گفته ضیایی، کاهش نرخ ویزای دریایی باعث ارزان تر شدن نرخ سفر دریایی به عمان و رونق بیشتر گردشگری در مسیر بندرعباس – خصب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این خط کشتیرانی مسافری چهارم مهر ماه برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار داشت: از طریق این خط دریایی 50 نفر از گردشگران عمانی وارد بندر عباس شدند و از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کردند.


این مقام مسئول در استان هرمزگان اذعان داشت: این خط دریایی توسط شرکت سرمایه گذار عمانی مدیریت می شود.


مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، تاکید کرد: ظرفیت شناوری که برای تردد در این خط دریایی در نظر گرفته شده است، حدود 100 نفر است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا