دکتر طاهری فوق تخصص جراحی لگن 960718

     

دکتر طاهری فوق تخصص جراحی لگن 960718

960718sal
دکتر طاهری فوق تخصص جراحی لگن 960718

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

 

دکتر طاهری اعظم : فوق تخصص جراحی لگن - سه شنبه 18/7/96
همانطور که سن بالا می رود مفاصل دچار یک سری تغییرات می شود چون مفاصل هم مثل عمر انسان پیر می شود در پروسه آرتروز مفصل که یک غضروف نرمال دارد حالت طبیعی جوان مفصل خراب می شود و غضروف ها یک سری تغییرات می دهند و سفت می شوند استخوان اضافه تشکیل می شود و دیگر خاصیت پایداری در برابر فشار را ندارند و به تخریب مفصل منجر خواهد شد و دچار درد می شود و اینها به اصطلاح آرتروز نامیده می شود.
مفصل ران بسیار مهم است چون حائل بین ستون فقرات و اندام تحتانی هست و به شکل گوی و کاسه ای هست و دامنه حرکتی بسیار وسیع دارد در خم شدن باز شدن و چرخش بنابراین اگر دچار آرتروز بشود به تدریج حرکتش را از دست خواهد داد. ابتدا مفصل خشکی صبحگاهی دارد بعد از مدتی که راه می رویم خشکی کمتر می شود البته به مرور زمان که مفصل تخریب می شود خشکی مداوم می شود و بیشتر و درجه آرتروز زیاد می شود و باعث کاهش دامنه حرکتی می شویم و به تخریب مفصل می انجامد و اندام کوتاهتر می شود و درد بسیار آزار دهنده دارد و با مسکن آرامتر می شود البته با پیشرفت آرتروز دیگر مسکن هم جوابگو نیست و هنگام خوابیدن از درد دچار مشکل می شوند و به مرور زمان این دردها دائمی می شود بنابراین باید دنبال علل بود و در نهایت درمان به موقع.
علل عمده آن به خاطر سن است ولی بعضی ها هم دچار استعداد رخداد آرتروز مفصل ران هستند و یا مادر زادی بیماری های مفصل ران دارند و ممکن است بخاطر مصرف داروی کورتون دچار تخریب شوند و یا ممکن است بخاطر شکستگی این اتفاق بیوفتد.
س: بعضی اوقات ممکن است درد در ناحیه ران احساس شود و ناشی از دیسک کمر باشد ما چگونه می توانیم تشخیص دهیم ؟
ج: ما مریض هایی داریم بخاطر عدم تشخیص نادرست عمل جراحی دیسک انجام دادند و این وجه تمایز خیلی مهم است که درست تشخیص داده شود و نیاز به بحث تخصصی دارد اما اگر درمان شروع شد و نتیجه ای حاصل نشد باید از لحاظ مفصل ران درمان شروع شود.


اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظرات   

0 #1 فریبا م از قم 1396-08-02 09:07
با سلام وخسته نباشی حضور شما عزیزان اگر امکان دارد شماره مطب دکتر طاهری فوق تخصص لگن را داخل کانال بگذارید ممنون از لطف شما

سلام ممنون از پیامتان
لطفا با شماره 23511573تماس بگیرید
نقل قول

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی