دکتر طاهری اعظم فوق تخصص جراحی لگن 960614

     

دکتر طاهری اعظم فوق تخصص جراحی لگن 960614

960614-sal Copy
دکتر میرزا آغاسی روانشناس 960530

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

download

 دکتر بهمن پور: متخصص زنان - دوشنبه 13/6/96
خانم ها به واسطه نوع خلقتشان در واقع بیشتر دچار اختلال ادراری می شوند بخاطر اینکه در لگن شان حفره ای ایجاد شده و در همین راستا کانالی به زایمان است که بصورت ژنتیکی در خانم ها خلقت شده و بخاطر آن نقصی که در آن ناحیه است همیشه مستعد این مساله هستند که می توانند دچار بی اختیاری های ادراری شوند چون این نقص در آناتومی بدنشان است .
س: بی اختیاری ادراری تحت شرایط سن هم هست ؟
ج: سن فاکتوری هست که در تمام بیماری ها دخیل است یه سری بیماری ها با افزایش سن بیشتر می شود اما در بعضی ها هم سن دخیل نیست ولی اگر بخواهیم انواع بی اختیاری را بگوییم از استرس می توانیم بگوییم یعنی با افزایش داخل شکمشان ادرارشان را نمی توانند کنترل کنند این افراد با افزایش سن احتمال اینکه بی اختیاری شان بیشتر شود هست.
یک نوع بی اختیاری فوریتی هم داریم یعنی به محض اینکه احساس می کنند ادرار دارند بدون هیچ فشاری در شکم نمی توانند خودشان را به دستشویی برسانند اینها خیلی به سن فرد بستگی ندارد و شایع ترین آن دیابت است و یا کسانی که دچار بیماری ام اس هستند دچار نوعی از بی اختیاری هستند و این آسیب عصبی هست و یا بخاطر ایجاد تومورها هست و اعصاب مثانه را تحت شعاع قرار می دهد.
س : گفته می شود افرادی که زایمان های طبیعی انجام می دهند بیشتر در معرض بی اختیاری ادراری هستند آیا به لحاظ علمی صحت دارد ؟
ج: آناتومی لگن متفاوت است حتی کسی هم زایمان طبیعی انجام نداده باشد فشاری که در طول دوران بارداری به لگن وارد می شود می تواند میزان بی اختیاری را بیشتر کند البته افزایش سن و چاقی هم خیلی موثر است و خانم هایی که کارهای سنگین می کنند یا ورزشهای سنگین می کنند همان فشار را تحمل می کنند.
س: آیا درمان قطعی وجود دارد برای این مشکل؟
ج: امروزه برای تمام بیماری ها درمان وجود دارد بنابراین خیلی سخت نیست و اولین مرحله درمان جراحی نیست و این مساله را در آخرین مرحله می گذاریم . برای هر فردی بسته به آن فعالیت اجتماعی اش درمان خاصی را باید برایش در نظر گرفت .
س: آیا ممکن است بیماری یا مشکل بعد از استفاده دارو و درمان هم مجدد عود کند؟
ج: بله امکان برگشت دارد وقتی عصب مثانه فرد مشکل دارد و داروی اعصاب می دهیم که حالت طبیعی خودش حفظ شود زمانی که خوراک عصب را ندهیم مجددا عملکرد خودش را نمی تواند انجام دهد.
 
 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی