دکتر نیلفروش زاده - متخصص پوست و مو 960611

     

دکتر نیلفروش زاده - متخصص پوست و مو 960611

960611sal دکتر نیلفروش زاده متخصص پوست و مو 960611
 

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

 

 

دانلود

 

 

دکتر نیلفروش زاده: متخصص پوست و مو شنبه11/6/96
لطفا در مورد بازسازی و جوان سازی پوست از طریق سلولهای بنیادی توضیح بفرمایید؟
ج: سلولهای بنیادی جدید است و دستاوردهای خوبی داشته و به دلیل خاصیتی که دارند و قدرت تکثیر نامحدود دارند و به واسطه تحریکاتی که انجام می دهیم آنها را به سلولهای دیگر تبدیل می کنیم به دلیل توانایی که دارند یک افق جدیدی را در درمان بیماری ها ایجاد می کنند و در پوست هم به وجود آمده و موفقیت هایی را به دنبال داشته.
ما در پوست سلولهای مهمی داریم مثل سلول اصلی که استحکام دهنده پوست است و در جوان سازی پوست نقش دارد، تحقیقات دیگری کردیم در سلولهای چربی به همراه این سلولها استفاده می کنیم و در کاری به طور مجزا از سلولهای چربی خود فرد سلولهای بنیادی را که مهمترین آنها اف بی اس هست به افراد تزریق کردیم و نتایج بسیار خوبی داشت.
برای اینکار در سنین مختلف بوددند از 35 سال تا 60 سال و ما از سلولهایی که آسیب کمتری دیدند استفاده می کنیم روش دیگر اینکه ما از چربی افراد برای پر کردن چین و چروک صورت استفاده می کنیم و ما این را به همراه سلولهای بنیادی خود چربی هم هنگام تزریق استفاده کردیم که کار جدید و تحقیقاتی است انجام می شود و نتایج خوبی دارد.
علاوه بر اینکه چربی چروک های صورت را پر می کند همراه با این از سلولهای بنیادی چربی هم تزریق کردیم و کار جدیدی بود . سلولهای بنیادی را در خیلی از موارد برای درمان هم استفاده می کنیم مثلا در زخم های دیابتی در زخم های مزمن که با روشهای معمولی پاسخگو نیست.
در افرادی که سن بالاتر دارند فقط از سلولهای بنیادی استفاده نمی کنیم از روشهای دیگر هم استفاده می کنیم تا بتوانیم برای جوان سازی نتیجه کامل بگیریم .
کار سلولهای بنیادی خیلی جدید و با هزینه بالا هست که فقط در یک مرکز انجام می شود و محدود است و فعلا افراد را برای مطالعه اول 44 بیمار را انتخاب کردیم الان هم با گذشت زمان عملکرد سلولهای بنیادی درونشان ادامه دارد.
حتی در بحث چربی هم 16 بیمار انتخاب شده است ولی الان داریم به گونه ای کار می کنیم برای تعداد بالاتری از بیماران درمان را ارائه دهیم. پروژه دیگر روی سلولهای مو هست برای افرادی که امکان کاشت مو ندارند.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی