دکتر فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه 960521

960521sal

دکتر فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه 960521

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

 

دکتر فرهمندی: جراح شانه - شنبه 21/5/96
شانه از مفاصلی است که تعداد زیادی تاندون درآن وجود دارد که این تاندون ها کارهای مختلفی انجام می دهند و بخشی از سیستم اسکلتی عضلانی ما هستند و عضلات را وصل می کنند به استخوانها و در واقع کشیده شدن عضلات و حرکات را منتقل می کنند به استخوان مربوطه تا در مفصل حرکت به وجود بیاید . شایع ترین تاندونهایی که آسیب می بینند تاندونهای مفصل شانه هستند چون دامنه حرکتی وسیعی دارند و موجب می شوند میزان آسیب دیدگی مفصل شانه بیشتر باشد. وقتی لفظ تاندون های شانه را به کار می بریم بیشتر عضلات ترقوه شانه است . چهار عضله اصلی که در واقع اطراف مفصل شانه وجود دارند و یا به آنها عضلات چرخاننده هم می گویند از این چهار تا دو تا در قسمت خلفی هستند یکی در قسمت فوقانی و دیگری در قسمت قدامی شانه قرار گرفته و از سه طرف تاندون را احاطه کردند و به خاطر حساسیت و میزان فعالیتی که دارند بسیار آسیب پذیر هستند .
س: چه جور آسیب هایی مثلا در تصادفات یا ورزش یا خود به خود اتفاق می افتد ؟
ج: یک عده بخاطر حوادث خاصی دچار می شوند مثل تصادف یا سقوط از ارتفاع و .... و یا حوادث ورزشی که به علت فشاری که وارد می شود خطرناک است مثل وزنه برداران یا کشتی گیرها . بعضی ها هم به مرور زمان با بالا رفتن سن دچار این مشکل می شوند به خاطر فرسودگی و ساییدگی . علائم آن همراه درد است و حرکات دست متفاوت می شود و نمی تواند دستش را بالا بیاورد و یا حتی دست قدرت و توانایی اش را از دست می دهد و درد در ناحیه بازو اتفاق می افتد در عزیزانی که به طور تدریجی دچار پارگی می شوند و به یکدفعه این اتفاق نمی افتد ممکن است خیلی واضح نباشد و می گویند سالهاست شانه درد دارند و فقط بخاطر درد شدید نابهنگام و یا درد شبانه شدید مراجعه می کند.
س: درمان به چه صورت انجام می شود؟
ج: وقتی مطمئن شدیم مشکل بیمار چیست با ام آر آی و تاندون های بیمار پاره شده اند باید ترمیم جراحی صورت بگیرد مگر در موارد استثنا که سن بیمار بالا باشد و نشود آنرا جراحی کرد .


اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد