دکتر اسحاقی فوق تخصص جراحی ترمیمی و انحراف چشم 960223

     

دکتر اسحاقی فوق تخصص جراحی ترمیمی و انحراف چشم 960223

960223sal  دکتر اسحاقی فوق تخصص جراحی ترمیمی و انحراف چشم 960223
 

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود


دکتر اسحاقی: متخصص چشم - شنبه 23/2/96
س: چگونه چشم کودکان و نوزادان رشد می کند ؟
ج: ابتدا باید رشد و تکامل چشم را متوجه شویم تا بتوانیم به بیماری های آن بپردازیم وقتی نوزاد به دنیا می آید باید در دو سه ماه اول یک تصویر واضح بر روی شبکه و پرده چشم تشکیل شود.
خداوند به ما دوتا چشم داده باید تصاویر روی شبکیه هر دو چشم تشکیل شود و تصاویری هم که تشکیل میشود باید کاملا مشابه باشند تا مغز بتواند این تصاویر را یکی کند وقتی تصاویر مشابه باشند مغز می تواند اینها را یکی کند و حاصل آن دید دو چشمی می شود و نعمت بسیار بزرگی هست یکی از ویژگی های دید دو چشمی سه بعدی است که در انجام بعضی شغلها حیاتی است مثل جراحی یا شغلهای حساس خلبانی و ....پس هنگامی که چشم به طور طبیعی رشد می کند دید دو چشمی ایجاد می شود.
هر بیماری که ایجاد شود و این روند را بهم بزند مثل انحراف چشم که محور چشم راست با محور چشم چپ یکی نمی شود و یا حتی یک چشم افتادگی پلک داشته باشدیا آب مروارید مادرزادی داشته باشد در چشمی که این عیب هست تصویر واضح تشکیل نمی شود و فرد دچار دو بینی می شود و اذیت کننده است و مغز فرمان می دهد تصویری که اذیت کننده است حذف شود و با یک چشم ببین و این آغاز مشکلات است.
و این چشمی که نمی بیند تنبل می شود وقتی بچه ای سه ماهه است مادر باید شیء رنگی را جلوی چشم بچه بیاورد اگر بچه نگاه هدفدار نداشت نشان دهنده مشکل استو دیگر اینکه بعضی اوقات انحراف واضح مشخص است یکی دیگر از علائم چشم دو بینی است یکی دیگر سر را کج نگه داشتن است هنگام دیدن تلویزیون یا هنگام صحبت .
رابطه تنبلی و انحراف چشم کاملا دو طرفه است یعنی هر بچه ای دچار انحراف شود از آن چشمی که منحرف است استفاده نمی کند در نهایت تنبل می شود هر بچه ای به هر علتی دیدش کم شده باشد چشم تنبل می شود و بعد هم مستعد انحراف.
رشد چشم بسیار سریع اتفاق می افتد اگر ما قبل از دو سالگی هر گونه مشکل و انحراف چشم داشته باشد اگر به درمان بپردازیم یک دید دو چشمی خوب خواهد داشت.
اولین مرحله درمان اینست که ببینیم دوربین است یا نزدیک بین یا آستیگمات است و عینک مناسب را به بچه بدهیم و درمان تنبلی چشم را انجام دادیم اگر با عینک اصلاح شد ما تا زمانی که انحراف با عینک اصلاح میشود صبر میکنیم ولی اگر عینک هم دادیم تنبلی خوب شده ولی انحراف اصلاح نشده باید حتما تحت عمل جراحی صورت بگیرد و خانواده ها اصلا نگران نباشند چون بهترین کار را برای بچه انجام می دهیم.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی