دکتر جمیلیان دندانپزشک متخصص ارتودنسی 960221

     

دکتر جمیلیان دندانپزشک متخصص ارتودنسی 960221

960221sal دکتر جمیلیان دندانپزشک و متخصص ارتودنسی 960221
 

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

دکتر جمیلیان: متخصص ایمپلنت- پنجشنبه 21/2/96
س: دوستان پرسیدند معمولا اولویت درمانی برای یک چیدمان درست و رفع اختلالات فک و دهان با ناهنجاریهای فک است یا دندان؟
ج: اگر بیمار هم ناهنجاری دندان داشته باشد هم ناهنجاری فک اولویت فک بر دندان است . فکین اگر عقب و جلو باشند ما دندانها را نمی توانیم خوب بچینیم اول باید فک درست شود و بهتر است در سنین پایین این اتفاق بیفتد.
وقتی فکین تنظیم بشود راحتتر می توانیم دندانها را تنظیم کنیم و اینگونه نتیجه مطلوب تری هم به بیمار می دهیم . گاهی اوقات بیمار مراجعه میکند می گوید دندانهایم را درست کنید اما به فکم کاری نداشته باشید البته که غلط است نمی توانیم کار را نیمه کار انجام دهیم اول باید زیر ساخت ها درست بشود تا بتوانیم اجزای دیگر را بر مبنای زیر ساخت صحیح بچینیم.
س: ممکن است در ناحیه صورت نیاز به اعمال جراحی زیادی داشته باشد که جنبه درمانی دارد مثل جراحی بینی که مجبور است بخاطر اختلالات تنفسی عمل جراحی کند شما وقتی می خواهید کار خودتان را شروع کنید آیا این موارد را هم مد نظر قرار می دهید ؟
ج: هیچ وقت به بیمار توصیه نمی شود که اول بینی را جراحی کن . اول بیمار باید ارتودنسی بشود بعد جراحی فک بشود و بعد جراحی بینی بشود چون باید فکین تنظیم شود و بعد بینی بر اساس فک تنظیم شده جراحی شود . اگر بیماری مراجعه می کند و مشکل تنفس دهانی دارد باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند تا مشکلش برطرف شود.
بیمار باید تنفس دهانی اش درست باشد جراحی بینی باشد برای آخر .
س: شما مایلید برای بیمار جراحی فک صورت بگیرد یا خیر؟
ج: بنده دوست دارم درمان را بدون جراحی انجام بدهم فقط در مواقع خاص این کار را انجام می دهیم.
س: کسانی که برای انجام پروسه ارتودنسی مراجعه می کنند ممکن زمینه بیماری های دیگری داشته باشند مثل دیابت آیا در مورد ارتودنسی هم مشکل خاصی برای درمان هست؟
ج: ما باید برای این افراد جوری درمان کنیم که دیابتشان کنترل شده باشد چون در غیر اینصورت لثه هایشان حساس است و آسیب دیده .

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی