دکتر بابایی متخصص گوارش و کبد 960217

     

دکتر بابایی متخصص گوارش و کبد 960217

960217sal دکتر بابایی متخصص گوارش و کبد 960217

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

دکتر بابایی: فوق تخصص گوارش - یکشنبه 17/2/96
س: آیا باکتری فوائدی دارد یا خیر؟
ج: بله فوائد دارد و جلوی رفلاکس را میگیرد . کسی که بطور عادی دارای این مساله هست مشکلی نیست چون شیوع زیادی در سطح جهان دارد و نیمی از افراد جهان را آلوده می کند و جزو عفونت های شایع مزمن دنیا هست و معمولا در کشورهای در حال توسعه در سنین پایین افراد را مبتلا می کند ولی علائم آن در سنین بالا ظاهر می شود و این سالهای طولانی در بدن می ماند و اثرات طولانی را در داخل بدن دارد.
خوشبختانه بین 14 تا 20 درصد افرادیکه این عارضه را می گیرند علائم را دارند و بقیه دچار علائم و عوارض ناشی از میکروب نمی شوند البته این میکروب از راههای مختلف وارد بدن می شود و می تواند از راه آب و غذا که میگویند میکروب دهانی روده ای وارد بدن انسان می شوند و در معده تکثیر می شود از طریق روده دفع می شود حالا چیزهای مختلف را آلوده می کند . آب ، غذا ، سبزی و خیلی چیزهای دیگر دوباره وارد بدن انسان می شود و حتی می گویند در راه بزاق و دندان این میکروب وجود دارد.
خیلی مواقع کسی در کودکی می گیرد و متوجه نیست دچار دل درد و تهوع می شود و بعد هم خوب می شود و ما می گوییم اثرات عفونت حاد، خیلی از موارد وارد بدن انسان می شود علائمی ایجاد می کند و اصلا متوجه نمی شود بدن هم نمی تواند آن را از بین ببرد و ما به این می گوییم عفونت مزمن در این مواقع مهمترین مساله اینست که شخص دچار سو هاضمه میشود و همچنین نفخ می کند.مساله دیگری که ایجاد می کند زخم معده هست 80 درصد زخم عثنی عشر و 60 درصد زخم معده ، عاملش این است.
و در مرحله آخر سرطان معده هست که یکی از مهمترین مساله هاست که البته هر سرطانی بخاطر این میکروب نیست. و اولین مساله جهت سرطان التهاب است.
در مورد درمان میکروب ها اگر علامت ایجاد کند عفونت ایجاد کند در همه این موارد نیاز به درمان داردو درمان آن ساده نیست چون میکروبش قوی هست و مجموعه ای از آنتی بیوتیک ها در همه دنیا به همین شکل انجام می شود.
ما در بحث تشخیص میکروب راههای مختلف داریم یعنی ما نمونه میگیریم از معده و میفرستیم برای پاتولوژی درجا رنگش عوض می شود و یا آنتی ژن را در مدفوع اندازه میزنیم یا آنتی بادی را در خون و همه اینها برای بررسی مجدد ارزش دارد الا آنتی بادی در خون. و مورد دیگر و آخر هم خارج معده است که ممکن مثل کهیر ظاهر شود یا مثل کم خونی مثل یا کمبود پلاکت.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی