دکتر حکیم شوشتری روانپزشک 960128

     

دکتر حکیم شوشتری روانپزشک 960128

960128salدکتر حکیم شوشتری روانپزشک 960128
 

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

دکتر حکیم شوشتری ، روانپزشک – دوشنبه 28/1/96
س: چرا اوتیسم در جامعه یا حتی در دنیا زیاد شده است؟
ج: یکی از مسایلی که مطرح می شود در رابطه با شناخت این بیماری است که تغییر کرده است . علل دیگر آن عوامل محیطی است که خیلی شناخته شده نیست چون عوامل ارثی در اوتیسم خیلی اهمیت دارد مگر اینکه عوامل محیطی باعث عوارض شوند و اینکه فردی در خانواده اش مبتلا به اوتیسم ندارد دچار این بیماری شود البته شاید در گذشته افرادی که فرم خفیف این بیماری را داشتند شناخته نمی شدند .
ما وقتی از خانواده ای می پرسیم کسی را مبتلا دارند یا نه باید به مصادیق ریزی از این بیماری باید توجه کنیم تا افرادی که احتمالا چنین خصوصیاتی را دارند شناسایی کنیم و شاید از ازدواج افرادی که به هر حال شباهتی با هم دارند و حاصل آن تولد فرزندی است که از دو طرف این خصوصیات را به ارث می برند و دچار این بیماری می شوند.
س : لطفا در مورد اوتیسم توضیحاتی بفرمایید و اینکه عوامل اولیه اوتیسم خیلی مهم است.
ج: اوتیسم بیماری است که علایمی در اختلال ارتباط ایجاد می کند همچنین اختلال در بازی و در واقع این سه محور اصلی هستند که دچار مشکل می شوند.
محور اصلی در بچه هایی که مبتلا به اوتیسم هستند دچار شدن به آن است حالا بسته به شدت بیماری می تواند بیماری های زیادی وجود داشته باشد . مثلا کسی که به مساله شدید و مشکلی دچار شده یا بیماری های همراه دیگر جسمی داشته باشد .
س : بهترین سن تشخیص اولیه اوتیسم چه زمانی است؟
ج : اگر شبیه بیماری باشد از سال اول هم می توانیم آنرا تشخیص دهیم . خانواده ها مهمترین کسانی هستند که دقت نظر دارند و به خوبی می توانند علایم را شناسایی کنند .
بعد از آن معلمین مدارس و پزشکان خانواده و افرادی که با این بچه ها سر و کار دارند . و دیگر اینکه بچه ها از سن سه ماهگی باید سر و صدا کنند و بچه ای که این کار را نمی کند و به یک سالگی می رسد و هیچ کلمه ای را نمی گوید اهمیت دارد . بچه ها از 9 ماهگی خودشان را می شناسند وقتی اسمشان را صدا می زنی بر می گردند و توجه می کنند و به محرک های محیطی توجه دارند ولی بچه ای که فقط با یک وسیله خاص سرگرم می شود خطرناک است.
بچه ها از یک سالگی باید بازیهای خیالی داشته باشند ولی بچه ای که فقط بازی تکراری می کند و علاقه های محدود دارد و تمایلی به بازی 2 نفره ندارد ممکن است در مظان باشد .
س: آیا هنگام بارداری از حرکات جنین می توان اوتیسم را تشخیص داد؟
ج: اصلا چنین چیزی ممکن نیست و حتی در نوزاد هم فقط از 7 ماهگی به بعد قابل تشخیص است.

 


 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی