دکتر فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه 960119

     

دکتر فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه 960119

960119sal

دکتر فرهمندی فوق تخصص جراحی شانه 960119

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

 

دکتر: فرهمندی _ جراح شانه ، شنبه 19/1/96
س: در چه شرایطی شانه مورد جراحی های مختلف قرار میگیرد؟
ج: جراحی از آسیب هایی مثل شکستگی ها هست تا آسیب های تاندون ها ، کپسول مفصلی وجود تومورهایی در داخل شانه یک سری بیماری های مادر زادی و اختلالات مادر زادی در مفصل شانه فلج اعصاب اطراف شانه که به انواع و اقسام مختلف تقسیم میشوند همه اینها می توانند عاملی باشند که آرتروز مفصل شود و جراحی را می طلبد
س: شایع ترین آنها کدام است که جراحی میشود؟
ج: بیشتر آسیب ها در تاندون های شانه است چون 4 تا عضله داریم تحت عنوان عضلات بسیار مهم هستند که در تمام حرکات شانه این عضلات به نوعی فعال هستند و تاندون این 4 عضله در واقع تحت عنوان تاندون های قدام شانه و بالای آن قرار می گیرد از سه طرف سر استخوان بازو قرار می گیرند و مثل کلاهک می ماند.
س: گفتند درد گسترده و منتشر شده ای را در ناحیه گردن و دست حس می کنند شانه خیلی علائم دردناکی ندارد اما وقتی به پزشک مراجعه کردند گفتند مشکل از شانه است . آیا امکان دارد مشکل از ناحیه شانه باشد ولی درد در ناحیه دست و گردن باشد ؟
ج: خیلی وقت ها همینطور است . خیلی مکانها را داریم که دردشان به شانه ارجاع می شود تحت عنوان دردهای ارجاعی مثلا فردی دیسک گردن دارد درد را در ناحیه شانه احساس می کند یا حتی کسانی که بیماری قلبی دارند دچار درد در ناحیه دست چپ می شوند، بنا براین ممکن است شخص درد شانه داشته باشد ولی بیماری شانه نداشته باشد و حتی عکس این قضیه ممکن است اتفاق بیفتد.
س: سوزش هایی که در شانه اتفاق می افتد ناشی از چیست؟
ج: دردهایی که منشا استخوانی و مفصلی داشته باشند معمولا سوزشی نیستند یعنی اینکه دردهای سوزشی بیشتر منشا عصبی دارند دردی که از ناحیه شانه اتفاق می افتد معمولا دردهایی هستند که فقط درد است نه سوزش و با فعالیت های شانه در ارتباط است و محدودیت هایی را ایجاد می کند. دردی که یک روزه یا دو روزه شروع شده و بر اساس اتفاق خاصی نیست قابل توجه نیست ممکن است بر اثر گرفتگی یا قلنج اتفاق افتاده باشد.
س: دوستی گفتند 33 سال دارند دست چپشان بالا نمی رود راه درمان چیست؟
ج: آیا عامل خاصی نداشته یا باعث آن فعالیت بوده آیا درد همراه است همه باید بررسی شود ولی اگر آرام آرام شروع شده وعامل خاصی ندارد فقط خشکی مفصلی باشد در حالیکه باید معاینه شوند تا مشخص شود .

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی