دکتر دستجردی فوق تخصص مغز و اعصاب 950211

950211-salدکتر دستجردی فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب 950211
 

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

دانلود

بسمه تعالی
آقای دکتر دستجردی متخصص مغز و اعصاب تاریخ : 11/2/1395
میگرن یک سردرد مزمن ارثی است و معمولا از نوجوانی شروع شده و تا سنین بالا به همراه شخص خواهد بود. این سردرد با عوامل محیطی در ارتباط است. یعنی کسانی که میگرن دارن با یکسری عوامل بیرونی دچار سردرد می شوند که به همین خاطر جزو بیماریهای شغلی محسوب میشود. کسانی که میگرن دارن ممکن است با هوای گرم ، هوای خیلی سرد، بوی عطر و مواد شیمیایی، سر و صدا، نور شدید، بی خوابی ، خواب زیاد و از همه مهمتر استرسهای روحی سردردشان شروع شود.
این سردردها معمولا یک ساعت طول میکشد تا به نقطه اوج خود برسد. معمولا سردرد میگرن با ضربان در ناحیه شقیقه یا پشت چشم همراه است. پس هرگاه فرد با یک عامل مشخص بیرونی دچار سردرد شد به آن میگرن گفته می شود. سردردهای میگرنی به راحتی قابل کنترل هستند. اگر تعداد آنها در ماه کمتر از 3 تا 5 دفعه باشد می توان با یک مسکن ساده آن را کنترل کرد، ولی اگر تعداد آنها بیش از 5 بار در ماه باشد رعایت یکسری امور بسیار مهم است: 1- تعداد دفعات مصرف مسکن بسیار مهم است.(تعداد آنها نباید بیش از 15 عدد در ماه باشد) اگر تعداد مصرف مسکن بیش از حد باشد خود مسکن می توانند تا حد زیادی به افزایش سردردها کمک کنند.2- استفاده از داروهایی که از میگرن پیش گیری می کنند.
میگرن ها از 4 ساعت تا 72 ساعت طول می کشند. کسانی که به مصرف زیاد مسکن ها عادت دارند ممکن است هفته ها از یک میگرن در ناراحتی باشند.
در دوران بارداری میگرن فروکش میکند ولی اگر در برخی افراد اینگونه نبود می توانند زیر نظر پزشک به مصرف دارو ادامه دهند.

 

 


 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی