دکتر کرمی متخصص کلیه 950206

950206sal
دکترکرمی متخصص جراحی کلیه 950206

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید

 


 

 

دانلود

 


بسمه تعالی
دکتر کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری تاریخ 6/2/1395
دفع بی اختیاری ادرار یک بیماری آزار دهنده است . ما چند نوع بی اختیاری ادرار داریم:
1-بی اختیاری که به آن اورژانسی گفته میشود.(فرد کار روزمره را انجام میدهد و ناگهان حالت ادرار برای او ایجاد میشود که اگر خفیف باشد فرد فرصت رفتن به دستشویی را دارد و اگر شدید باشد فرد این فرصت را نخواهد داشت و ادرار می کند.
2- خانم های چاق و کسانی که چندین مرتبه زایمان داشته اند. اینها با صدای بلند خندیدن ، نشستن، سرفه و عطسه کردن و همچنین کار سنگین انجام دادن دچار بی اختیاری ادرار میشوند. که به آن بی اختیاری استرس گفته میشود. در اینجا حالت اورژانس تخلیه نیست بلکه فرد بدون اینکه احساس تخلیه کند فعل ادرار را انجام میدهد.
3- زمانی که ما انسداد در قسمت خروجی ادرار داشته باشیم که علت شایع آن پروستات است و بیشتر در آقایان دیده میشود، که به آن بی اختیاری لبریزی می گویند. اغلب کسانی که در سنین پایین دچار بی اختیاری ادرار میشوند همگی زمینه دارند. مثلا در بچه ها بیماری در بدو تولد است بنام مینگوسل که مادرزادی کلافی در ستون فقرات اینها وجود دارد و این کودکان مثانه هایشان عصبی میشود. یا در خانم های جوان شروع بیماری ام اس با این علامت شروع میشود که در آنها نخاع را درگیر میکند.
یکی دیگر از علل سکته مغزی است. بیماری دیگر اسپاینی می فیدا است که بیشتردر کودکان دیده می شود و این افراد دچار مثانه عصبی می شوند. برای درمان هرکدام باید بدنبال علت و زمینه اصلی رفت و بررسی کامل کرد. بهترین روش برای تشخیص، گرفتن نوار عصبی مثانه است یا تست اورودیامیک، که این روش تکلیف ما را با بیمار روشن می کند. تا 6 سالگی شب ادراری در کودکان طبیعی است اما بالاتر از آن را باید جدی گرفت و پیگیری نمود.
 


 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی