دکتر توانا فوق تخصص ریه 950130

950130sal
دکترتوانا فوق تخصص ریه  950130

 برای دانلود روی ادامه مطلب کلیک کنید

برای مشاهده ویدیو به قسمت گالری ویدیو مراجعه فرمایید


 

 

 

دانلود

 

بسمه تعالی
دکتر توانا متخصص ریه تاریخ 30/1/1395
خلط خونی یکی از علائم مهم ریوی است که ممکن است در برخی مواقع موجب وحشت بیمار شود. منظور ما خلطی است که بعداز سرفه به همراه خون خارج شود. این خلط می تواند به همراه رگه های خون، آغشته به خون و یا بالا آوردن خون باشد.
گر در ساعت بیش از cc100 خون از ریه خارج شود یا اینکه در 24 ساعت بیش از cc 600 خون خارج شود این مورد اورژانس پزشکی محسوب میشود.علت آن این است که احتمال دارد قسمتی از ریه که فضای مرده است را پر کند. هر آدم حدود 100 تا cc150 فضای مرده دارد. فضای مرده شامل نای، نایژه و نایژک میشود.
علتخلط خونی به سه بخش تقسیم میشود.1- یا منشا خون از مجاری هوایی است. 2- یا ممکن است از عروق ریه باشد. 3- ویا ممکن است از بافت ریه باشد. از عوامل دیگر که برونشکتازی است . این بیماری است که مجاری هوایی در حد مجاری متوسط هوایی ریه دچار گشادی میشود که غیر قابل برگشت است. این هم بخاطر صدمه ایجاد شده در عروقی است که به این مجاری میرسد.
مسئله مهمتر دیگر سرطان ریه است که علائم مانند: کاهش وزن قابل توجه، کم اشتها شدن و خلط خونی در حد خیلی زیاد است.علت دیگر تومورهای خوش خیم است بنام کارسینوئید که بیشتر در خانمهاست. این مورد شیوع کمتری دارد. در بچه ها ممکن است علت جسم خارجی باشدکه توسط کودک بلعیده شده باشد.. گاهی منشا خونریزی از گوارش است..
خونی که از ریه خارج شود روشن به همراه حباب و با سرفه است. اما از گوارش خون به رنگ تیره است و با استفراق و گاها به مواد غذایی خارج میشود.
و همچنین گاهی نیز از مخاط بینی است که از پشت وارد فضای دهان شده و شخص فکر میکند که از ریه است.


 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی