مطالبات فعالان اقتصادی از دولت دوازدهم

     

مطالبات فعالان اقتصادی از دولت دوازدهم

مطالبات فعالان اقتصادی از دولت دوازدهم

گفتمان اقتصادی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به گفتمان قالب نامزدهای این دوره تبدیل شده رویکردی که گویای واقعیتهای روز جامعه است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ؛ فارغ از اینکه کدام یک از نامزدهای انتخابات وارد پاستور شود توجه به همگام سازی وعده ها و برنامه ها با واقعیتها و مطالبات واقعی فعالان اقتصادی است که می تواند زمینه تحقق وعده ها و اجرای برنامه ها را فراهم کند.
مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است تورم، قیمت پول در ایران و چند برخی بودن ارز شاخصه هایی است که بلاتکلیف بودن آنها، سد راهی برای تولید و سرمایه گذاری است.
سال 96 سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده رویکردی که لازمه اصلی آن رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار است.
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران در این باره می گوید: درخواست ما از دولت آینده بهبود جدی و مستمر محیط کسب و کار و رفع موانع و مشکلات فراروی سرمایه گذاران است کاندیداها برنامه های عملی خود را برای کاهش مقررات دست و پاگیر و معضلات پیش روی فعالان اقتصادی، در مناظره ها و برنامه های خود بیان کنند.
توجه به ظرفیتهای داخلی و نگاه به بازارهای صادراتی رویکرد اصلی سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که چشم انتظار اصلاح سیاستهای پولی و بانکی است.
کاوه زرگران رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران شبکه بانکی کشور را از چابکی لازم برخوردار نمی داند و معتقد است به واسطه نبود این چابکی در نظام بانکی، هنوز هم بخش خصوصی در نقل و انتقالات و در جذب اعتبارات اسنادی بین المللی از توانایی لازم برخوردار نیست.
تاکید بر ارتقای نقش مردم و فعالان بخش خصوصی در اقتصاد رویکرد محوری سیاستهای اقتصاد مقاومتی است ضرورتی که حرکت به سوی آن راهکار اجتناب ناپذیر اقتصاد ایران است.
غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران امیدوار است برون رفت دولت از تصدی گری ها بیش از پیش فراهم شود و از این نظر دولت هم کوچکتر و هم چابک تر شود تا نقش مردم در اقتصاد کشور برازنده و اثرگذار شود.
اشتغالزایی ،شفاف سازی اقتصاد ،مبارزه جدی با فساد، توجه به اقشار آسیب پذیر ، برقراری عدالت مالیاتی ، و توجه به توسعه همه جانبه کشور از جمله رویکردهای اقتصادی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.
علاوه بر فعالان بخش اقتصادی یا به تعبیری نیروهای خط اول جنگ اقتصادی، مردم هم به سهم خود مطالبات و مشکلات اقتصادی دارند حالا همه منتظرند تا شش کاندیدای ریاست جمهوری در مناظره سوم که مناظره ای اقتصادی است از راهکارهای عملی خود برای حل مشکلات اقتصادی بگویند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا