انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و شرکت نفت

     

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و شرکت نفت

تفاهم نامه همکاری علمی- تحقیقاتی بین جهاددانشگاهی و شرکت نفت فلات قاره ایران در نمایشگاه بین المللی نفت، به امضای رییس جهاددانشگاهی و مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران رسید.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی جهاددانشگاهی، تفاهم نامه همکاری علمی – تحقیقاتی جهاددانشگاهی و شرکت نفت فلات قاره ایران سید حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و مهندس حمید بورد مدیرعامل شرکت نفت قاره ایران منعقد شد.
این تفاهم نامه با موضوع برنامه ریزی و اقدام در جهت تعریف و اجرای طرح های پژوهشی/ کاربردی، انتقال فناوری و انجام خدمات آزمایشگاهی در موضوعات مرتبط با نیازهای کاربردی کارفرما برای مدت سه سال به امضا رسید.
از زمینه های همکاری این تفاهم نامه می توان به؛ "انجام مطالعات پژوهشی و فناوری در زمینه توسعه دانش فنی و انتقال فناوری های مورد نیاز شرکت"، ارایه خدمات علمی، "نظارتی و مشاوره ای در موضوعات مرتبط با نیازهای شرکت"، "شناسایی و مستندسازی نیازهای پژوهشی و فناوری در زمینه فعالیت های شرکت"، "توسعه و بومی سازی فناوری های مورد نیاز متناسب با اهداف شرکت"، "طراحی، ساخت و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز شرکت در حوزه های مکانیک، برق و الکترونیک"، "اجرای طرح های مطالعات مخزن و علوم زمین شناسی دریا"، "اجرای طرح های پژوهشی در حوزه های تأمین مواد شیمیایی و کاتالیست ها و تأسیسات فرآیندی نفت و گاز"، "اجرای پروژه های بهینه سازی منابع تأمین انرژی الکتریکی و نیروگاه های برق و سیستم های کنترل توربوژنراتورهای موجود"، "اجرای پروژه های ساخت داستگاه ها و تأسیسات تولید آب شیرین با استفاده از انرژی های نو" و ... اشاره کرد.
حمید بورد مدیرعامل شرکت نفت قاره ایران در مراسم انعقاد تفاهم نامه با جهاددانشگاهی گفت: مجموعه جهاددانشگاهی مجموعه ای بی ادعاست که توانمندی های خوب و عالی آن در زمینه های علمی کشور مغفول مانده است. ما امیداوریم با همکاری ای که با این نهاد داریم بتوانیم این توانمندی ها را شکوفا کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: امیدواریم که این همکاری نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.
مدیرعامل شرکت نفت قاره ایران افزود: در آینده ای بسیار نزدیک 3 قرارداد در زمینه های پژوهش و فناوری با جهاددانشگاهی امضا خواهیم کرد.
بورد اظهار کرد: جهاد تجربه بسیار خوبی در زمینه آلاینده های نفتی دارد که منحصر به فرد است و امیداوریم با توجه به مشکلات حاد و شرایط ویژه ی دریا بتوانیم از این توانمندی ها استفاده کنیم.
وی گفت: در صنعت برق و مکانیک نیز جهاد تجربه های خوبی داردو امیدواریم در این حوزه نیز بتوانیم همکاری های خوبی را با این مجموعه انجام دهیم.
وی در پایان افزود: من به همکاری با مجموعه جهاد دانشگاهی مفتخرم و امیدوارم که همانطوری که تجربه های قبلی ما نشان می دهد این تجربه در کار در دریا که مشکلات خود را دارد، موفق باشد.
طیبی در مراسم انعقاد تفاهم نامه با شرکت نفت قاره ایران اظهار کرد: مجموعه جهاددانشگاهی دارای همکاری های گسترده ی علمی و فناورانه با صنعت نفت ایران در زمینه تولید فناوری های مورد نیاز این صنعت است.
وی افزود: در راستای توسعه فعالیت های این نهاد با مهندس بورد مدیرعامل شرکت نفت قاره ایران مذاکراتی انجام شد که پس از مشخص شدن زمینه های همکاری به این نتیجه رسیدیم که تفاهم نامه ای را امضا کنیم.
رییس جهاددانشگاهی بیان کرد: این تفاهم نامه در زمینه تولید فناوری های مورد نیاز و استفاده از آن ها برای تأمین نیازها و حل مشکلات در زمینه انجام دانش حفاری های هوشمند، تولید فناوری مورد نیاز تجهیزات حفاری افقی در صنعت فلات قاره، بحث مطالعات مخزن و علوم زمین شناسی دریا، تولید مواد شیمیایی مورد نیاز شرکت فلات قاره همچون دمولسیفایر، بحث محیط زیست و رفع آلودگی های زیست محیطی در شرکت فلات قاره، بحث بهینه سازی مصرف انرژی در این شرکت، ارتقای سیستم های موجود و استفاده از سیستم هایی که تولید انرژی های تجدیدپذیر می کنند برای بهینه سازی مصرف انرژی در این صنعت و همچنین استفاده از توانمندی های موجود جهاددانشگاهی منعقد می شود.

این مسوول افزود: امیدواریم انجام این تفاهم نامه و قراردادهایی که برای امضا آماده شده است بتواند در حوزه های مختلف کمکی به توسعه فناوری در صنعت نفت ایران و متقابلا ایجاد اشتغال برای جوانان کشور به ویژه جوانان متخصص کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا