چین در تراز قدرت اقتصادی و نظامی امریکا قرار می گیرد

     

چین در تراز قدرت اقتصادی و نظامی امریکا قرار می گیرد

کارشناس اقتصاد بین الملل با اشاره به هم ترازی چین با رتبه اقتصادی امریکا، از احتمال این هم ترازی در عرصه نظامی در اینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ساسان شاه ویسی با اشاره به رشد جهشی جایگاه چین در اقتصاد بین الملل اظهار داشت: نیروی کار ارزان قیمت و سرمایه گذاری مناسب ظرفیتی ایجاد کرد که چین تا ۱۰ سال خود را شانه به شانه اقتصاد امریکا قرار دهد.
وی درباره تغییرات نرخ ارز و جنگ ارزی میان امریکا و چین گفت: چین در حوزه قابلیت بخشی به اقتصاد ملی رتبه امریکا را از آنِ خود می‌کند، همچنین چین به سمت توسعه تولید خوراک، خودرو، البسه و مواد معدنی حرکت کرده است و این روند، وضعی مطلوب را در اقتصاد کلان چین ایجاد کرده است.
شاه ویسی با اشاره به اظهار نظر رئیس جمهور کشور چین گفت:اگر نظم اقتصادی جهان متزلزل شود، چین این نظم را حفظ می‌کند؛ بنابراین چین ظرفیت اقتصادی با رشد بالا را ایجاد کرده است و هم اینک نرخ رشد6.7 درصد برای این کشور مناسب است.
وی خاطرنشان کرد: چین تلاش دارد نرخ متوسط رشد خود را حفظ کرده و در نقاطی که کشورهایی با اقتصاد بزرگ دچار افول می‌شود، به عنوان مهم‌ترین نامزد مطرح شود؛ چین توانسته است با ابزار واردات در اقتصاد کشور‌ها نقشی برجسته ایفا کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا