فناوری اطلاعات؛ راهگذر رونق کسب و کار‌ها

     

فناوری اطلاعات؛ راهگذر رونق کسب و کار‌ها

فناوری اطلاعات؛ راهگذر رونق کسب و کار‌ها به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مسلم خانی افزود: براساس گزارش سازمان جهانی کار و صندوق بین المللی پول تا ۱۰ سال آینده کسب و کارهایی در سطح جهان باقی خواهد ماند که استفاده جامع، کامل و بهینه از فناوری اطلاعات کرده باشد و دیگری به صورت خوشه‌ای و شبکه‌ای بهم پیوند خورد و زنجیره ارزش ایجاد کند.
وی اظهار داشت: در غیر این صورت برآورد‌های هر دو گزارش علمی بر این نکته استوار است که تا ۱۰ سال آینده اگر کسب و کاری از این دو ویژگی برخوردار نباشد دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.
این کارشناس حوزه کار آفرینی با بیان اینکه خوشبختانه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در مملکت هر روز نسبت به گذشته در حال گسترش است، گفت:: در حال حاضر این نوع کسب و کار‌ها موقعیت خیلی خوبی به ویژه در سطح کلانشهرهای کشور پیدا کرده است.
وی در ادامه رویت علامت نماد اعتماد الکترونیکی در سایت و پایگاه اطلاع رسانی واحدهای فروشگاهی را از جمله روش‌های اعتماد به این نوع کسب و کار‌ها دانست و افزود: مفهوم این علامت به معنی شناسنامه دار بودن کسب و کار مربوطه است.
خانی با اشاره به اینکه ذات کسب و کارهای الکترونیکی کاهش فرآیندهای فروش فیزیکی است، اضافه کرد: صاحبان کسب و کارهای سنتی در ایران به سمت بهره گیری بیشتر از فناوری اطلاعات حرکت کنند چرا که کسب و کارهای مجهزبه ابزار فناوری اطلاعات با سرعت بیشتری به مشتریان وفادار خود می‌رسند.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تاکید کرد: با توجه به سرعت تغییرات در عصر اطلاعات باید هر چه سریعتر در مسیر توسعه و گسترش بهینه کسب و کار الکترونیکی گام برداشت.
این کارشناس حوزه کسب و کار افزود: دستیابی به کاهش هزینه‌های عملیاتی، کسب رضایت مشتری، افزایش کارایی عملیات، بهبود ارائه خدمت به مشتریان، سودآوری، بکارگیری کارآفرینی و نوآوری بیشتر، یافتن بازارهای جدید برای کالا‌ها و خدمات از جمله مزیت‌های طراحی، استقرارو گسترش کسب و کارهای الکترونیک در جامعه است.
وی در ادامه ضمن بیان اینکه امروزه بخشی از درآمد ملی کشورهای پیشرفته را درآمدهای ناشی از کسب‌وکارهای الکترونیکی تشکیل می‌دهد، یادآور شد: شناسایی اولویت‌های سیاست گذاری برای رشد کسب و کارهایی که سودمندی بیشتری دارند از ضرورت‌های مهم در این حیطه است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا