تولید برنج از دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن عبور می‌کند

     

تولید برنج از دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن عبور می‌کند

دبیر انجمن برنج کشور گفت : با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی پیش بینی می شود امسال تولید برنج از مرز دو میلیون و 250 هزار تن عبور کند.

تولید برنج از دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن عبور می‌کند به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ جمیل علیزاده شایق در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به شرایط خوب کشت و کار برنج از قبیل: درجه حرارت، بارندگی و ... در کشور افزود: سال گذشته دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن برنج سفید در کشور تولید شد و امید می‌رود امسال بیش از این میزان محصول در مملکت تولید شود.
وی اظهار داشت: برنج یک محصول اساسی در ایران به شمار می‌رود، زیرا این محصول در سبد کالایی خانوار و الگوی تغذیه‌ای نقش مهمی دارد.
دبیر انجمن برنج کشور در بخش دیگری از سخنان خود واردات برنج را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: کسری برنج کشور سالانه ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن است که باید ازمحل واردات تامین شود.
وی همچنین به بحث گرانی برنج در کشور اشاره کرد و افزود: نبود کنترل دستگاه‌های نظارتی از جمله دلائل اصلی گرانی این محصول راهبردی در بازار است.
علیزاده شایق اظهار داشت: در چند سال اخیر دستگاه‌های ناظر به وظیفه خود به درستی عمل نکرده اند و بازار برنج به حال خود ر‌ها شده است و هیچ کنترلی بر این بازار نیست.
وی در پایان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های ذیربط باید نسبت به نظارت، کنترل و برخورد با متخلفان بازار برنج قاطعانه عمل کنند، یادآور شد: عرضه و تقاضا به خوبی می‌تواند موازنه در این بازارایجاد کند به شرط اینکه دستگاه‌های نظارتی بر مکان‌های عرضه کنترل جدی داشته باشند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا