رئیس سازمان استاندارد : سرعت و دقت سرلوحه کار ارزیابان قرار گیرد

     

رئیس سازمان استاندارد : سرعت و دقت سرلوحه کار ارزیابان قرار گیرد

دویست و هفتاد و یکمین جلسه هیأت ارزیاب با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان استاندارد : سرعت و دقت سرلوحه کار ارزیابان قرار گیرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ خانم نیره پیروز بخت، رئیس سازمان در دویست و هفتاد و یکمین جلسه هیأت ارزیاب با تقدیر از اقدامات انجام شده هیأت ارزیاب و دبیرخانه در سال 1395 بر سرعت و دقت بیش از پیش در خصوص بررسی با پرونده های تایید صلاحیت و نیز شکایات احتمالی از شرکت های بازرسی کالا توسط آن هیأت و دبیرخانه آن تاکید کرد.
پیروزبخت در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش هیأت ارزیاب در بکارگیری شرکت های بازرسی کالا در سطح بین المللی گفت: یک پنجم از گواهی نامه های انطباق کالاهای وارداتی بر اساس گواهی بازرسی در مبدأ صادر شده که این مهم نشانگر توجه جدی سازمان ملی استاندارد ایران به واگذاری امور تصدی گری و توانمند شدن شرکت های بازرسی در همکاری خود با دستگاه های حاکمیتی است.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه به طرح تحول نظام استانداردسازی کشور و استقرار رویکرد استانداردسازی نوین اشاره و بر ضرورت اصلاح رویه ها ، آیین نامه ها ، دستور العمل ها و روش های اجرایی سازمان بر پایه مصوبه یکصد و نهمین مصوبه شورای عالی استاندارد تاکید کرد و اصلاح آیین نامه تایید صلاحیت و دستور العمل ارزیابی و نظارت فعالان بخش خصوصی نسبت به تهیه پیش نویس و طراحی فرآیند ها مبتنی بر رویکرد سیستمی را خواستار شد.
در ابتدای این نشست، جهانبخش سنجابی شیرازی، معاون ارزیابی کیفیت و رئیس هیأت ارزیاب گزارشی از جلسات هیأت ارزیاب شرکت های تایید صلاحیت شده، پروانه های صادره، تمدید و پروانه های ابطال شرکت ها، اصلاحات انجام شده در دامنه فعالیت و حوزه جغرافیایی، حوزه فعالیت شرکت های بازرسی و نیز اقدامات نظارتی هیأت در زمینه فعالیت شرکت های بازرسی که منجر به صدور تذکر، اخطار و یا ابطال پروانه ها شده است ارائه کرد.
در حال حاضر 94 شرکت بازرسی کالا در سطح بین المللی در فرآیند صادرات و واردات در زمینه بازرسی قبل از حمل ، بازرسی در مبدأ و بازرسی در مقصد با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری دارند.

پژوهشگاه منطقه ای و تخصصی استاندارد در استان قزوین راه اندازی می شود

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه به منظور بازدید از چند واحد تولیدی دارای نشان استاندارد ، دیدار با کارکنان اداره کل و همچنین بازدید و بررسی روند پیشرفت ساختمان در حال تکمیل اداره کل استاندارد قزوین به این استان سفر کرد.
نیره پیروزبخت در دیدار با کارکنان اداره کل استاندارد استان قزوین گفت : استاندارد و تولید دو مقوله جدایی ناپذیرند، بطوریکه با حمایت از تولید استاندارد ، اشتغال ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، اظهار داشت : ما به عنوان حامی مصرف کننده زیرساخت هایی از جمله آزمایشگاه ، بازرسی ، نظارت بر کالا و خدمات را آماده کرده ایم تا مصرف کننده با دیدن نشان استاندارد ، کالای مورد نظر را با اطمینان مصرف کند.
پیروزبخت همچنین در دیدار با فریدون همتی، استاندار قزوین از حمایت ها و تلاش ایشان برای رونق تولید و توسعه صادرات در این استان قدردانی کرد.
وی اظهار داشت : آمادگی داریم تا پژوهشگاه منطقه ای و تخصصی استاندارد را در قزوین راه اندازی کنیم و با تامین تجهیزات آزمایشگاهی مناسب برخی خدمات کشوری را در این مرکز انجام دهیم.
استاندار قزوین در این نشست مساعدت خود را برای تکمیل و تجهیز ساختمان اداره کل استاندارد استان اعلام داشت.
در ادامه این سفر ، نیره پیروزبخت، از ساختمان در حال احداث اداره کل استاندارد استان قزوین بازدید کرد.
این ساختمان با 4 هزار و 700 متر مربع زیربنا در سه بخش اداری ، آزمایشگاهی و سالن آمفی تئاتر در حال احداث است و در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری خواهد رسید.
بازدید از واحدهای تولیدی سپهر الکتریک ، نستله و دنون از دیگر برنامه های این سفر است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نهمین اجلاسیه منطقه ای خاور نزدیک شرکت می کند

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ؛ جمهوری اسلامی ایران در نهمین اجلاسیه منطقه ای FAO/WHO برای منطقه خاور نزدیک که از 24 تا 29 اردیبهشت در مقر سازمان خواربار کشاورزی(فائو) در رم برگزار خواهد شد، میزبان کشورهای عضو (الجزایر، مصر، تونس، امارات متحده عربی ،عمان، عراق، اردن، یمن، سودان، لیبی، سوریه، لبنان، بحرین، قطر و عربستان سعودی ) است.
در این اجلاسیه با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه ، پیش نویس پیشنهادی استاندارد دوغ با محوریت جمهوری اسلامی ایران و برنامه راهبردی منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.
در اجلاسیه منطقه ای FAO/WHO سال 2015 رهبری کمیته FAO/WHO برای منطقه خاور نزدیک به عهده جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا