افزایش قیمت سکه در بازارهای داخلی

     

افزایش قیمت سکه در بازارهای داخلی

افزایش قیمت سکه در بازارهای داخلی

رئیس اتحادیه طلا : به دلیل نزدیک بودن ایام شعبانیه و رجبیه با افزایش قیمت سکه در بازارهای داخلی روبرو هستیم.

محمد کشتی آرای در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: باتوجه به اعیاد پیش رو افزایش تقاضا در بازارهای داخلی سبب افزایش قیمت سکه شده است.
وی گفت: در بازارهای داخلی قیمت طلا تابعی از قیمت های جهانی و نرخ ارز است و هر تاثیری که تحولات سیاسی داخلی روی نرخ ارز داشته باشد قیمت طلا را در بازارهای داخلی تغییر می دهد اما در مجموع قیمت طلا در بازارهای داخلی متاثر از قیمت های جهانی است.
کشتی آرای درباره افزایش قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی طی چند هفته اخیر افزود: در دو سه هفته اخیر قیمت های جهانی رو به افزایش است و به بالاترین سطح قیمتی خود در پنج ماه اخیر رسیده است.
وی گفت: تحولات سیاسی خاورمیانه بر روی تضعیف ارزش دلار و افزایش تقاضا برای خرید طلا اثر گذاشته و باعث شده قیمت جهانی طلا رو به افزایش برود.
کشتی آرای افزود: طلا در هفته گذشته بالاترین رشد هفتگی خود را داشته که در یکسال گذشته بی سابقه بوده است و این نرخ 34 دلار برای هر اونس در یک هفته بوده است.
وی ادامه داد: این اتفاق باعث افزایش قیمت طلا در بازارهای داخلی شده و قیمت هر سکه 12 هزار تومان و هر گرم طلا حدود 2 هزار تومان رشد داشته است.
کشتی آرای گفت: بعد از تعطیلات نوروزی به دلیل ورود سکه به بازار شاهد کاهش قیمت سکه در بازار بودیم ولی اتفاقات سیاسی غیرقابل پیش بینی باعث افزایش قیمت جهانی طلا و در نتیجه افزایش قیمت های داخلی شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره مالیات بر ارزش افزوده طلا افزود: پیشنهاد دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا از 9 درصد به 3 درصد بوده ولی هنوز مصوب نشده چون باید ابتدا به مجلس برود و بعد تصویب شود.
وی گفت: امیدواریم این کاهش مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری به نتیجه برسد.
 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی