بازدید روزانه 25 هزار نفر از نمایشگاههای بهاره

رئیس اتاق اصناف کشور: باید فضای مناسبی برای نمایشگاههای بهاره در نظر گرفته شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف کشور در برنامه  گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه برگزاری نمایشگاههای بهاره زیر چادر بسیار مشکل است گفت: ما فشار سنگینی در یک دوره 25 روزه  تحمل می کنیم و تامین امنیت و وسایل رفاهی برای این نمایشگاهها بسیار مشکل است .

فاضلی با بیان اینکه  دو میلیون و 173 هزار بنگاه صنفی پروانه دار و هفتصد و پنجاه  هزار بنگاه بدون پروانه  در بخش دست فروشی  نظام توزیع کشور را تشکیل می دهند گفت : اتاق اصناف فقط کار نظارتی بر بازار دارد و بحث کشف قاچاق در حیطه  وظایف ما نیست .

وی گفت : به بخش بازرسی و نظارت نیز یک ریال تخصیص  نیافته است و نمی دانیم با 1650 بازرس چه کاری باید انجام دهیم .

فاضلی با بیان اینکه وظیفه  اتاق اصناف کنترل نصب اتیکت ، صدور فاکتور ، کم فروشی و گران فروشی است گفت : در 12 سال گذشته  برگزاری نمایشگاههای بهاره  موفق بوده است اما توجیه پذیر نیست .

وی گفت : در این فروشگاهها  حتما باید کالای تولید داخل با تخفیف  10 تا 15 درصدی فروخته شود .

رئیس اتاق اصناف  افزود : برپایی نمایشگاههای بهاره به دلیل نبود تسهیلات ویژه برای تولید کنندگان  داخلی رکود و  کاهش تورم  منطقی نیست .

وی گفت : غرفه های نمایشگاههای بهاره  به واحدهای تولیدی  دارای پروانه  فعالیت  واگذار می شود  که این و احدها باید  پروانه خود را بر سر در  غرفه  نصب کنند وگرنه  اجازه  ادامه فعالیت  به آنها داده  نمی شود .

فاضلی افزود : نظام کنترلی  هر روز  بر فعالیت غرفه ها در نمایشگاههای بهاره  نظارت دارد .

وی گفت : امسال برندهای بسیار خوبی در نمایشگاههای بهاره  حضور دارند که در سالهای پیش نبوده اند .

سید حسین هاشمی  استاندار تهران نیز  در ارتباط تلفنی با این برنامه  گفت : امسال باید نمایشگاههای بهاره  وضع بهتری  در مقایسه با سال گذشته داشته باشند .

وی ادامه داد : در سال گذشته در بازدیدی که از نمایشگاه بهاره تهران  داشتیم حتی یک مورد اعتراض درباره نبود تنوع  ، گرانی و یا نبود کیفیت  وجود نداشت .

هاشمی گفت : در کشورهای پیشرفته نیز این گونه نمایشگاهها  برگزار می شود  و مکان آنها موقت است .

وی با بیان اینکه مکان نمایشگاههای بهاره تهران  مناسب است اما  طراحی و خلاقیت  می خواهد گفت : برای استان تهران  برگزاری نمایشگاههای بهاره ضروری است  .

آنوش رحام کارشناس مسائل  اقتصادی نیز در این برنامه  با بیان اینکه  بسیاری از کالاهای وارداتی در نمایشگاههای بهاره  توزیع می شوند گفت :نظارت کافی بر این نمایشگاهها وجود ندارد .

وی افزود : فروشنده ها معمولاً اجناسی  را به این نمایشگاهها می آورند و عرضه می کنند  که  در طول سال  موفق به فروش آن نشده اند .

رحام  گفت : هزاران  برند در کشور وجود دارد که صاحب آنها مشخص نیست  و هنگام  توزیع نظارتی بر آنها  نمی شود .

جمشید زند  رئیس اتاق اصناف استان مرکزی نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه  گفت : خوشبختانه امسال نمایشگاه بهاره  در این استان  برگزار نمی شود  .

وی گفت : سال گذشته  با 500 غرفه  نمایشگاه بهاره در اراک  برگزار و استقبال خوبی از آن شد .

وی دلیل برگزار نشدن  نمایشگاه بهاره  در استان مرکزی را کاهش تورم و رکود  در بازار و تخفیف های فروشگاههای مختلف در این استان  اعلام کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا