متوسط اجاره مسکن: 7 هزار تومان براي هر متر مربع

     

متوسط اجاره مسکن: 7 هزار تومان براي هر متر مربع

reg Copy

 

 

بر اساس آمارهای مرکز آمار، در نیمه اول سال 93، اجاره مسكن افزایش 9 درصدی در کل کشور و 10 درصدی در تهران را تجربه كرده است.
به گزارش روابط عمومي شبكه 5 سيما، بازار اجاره مسكن يكي از بازارهايي است كه عملا كنترلي بر قيمت هاي آن اعمال نمي شود و مالكان، با توجه به شرايط عرضه و تقاضا در بازار قيمت ها را پيشنهاد مي دهند، نه بر اساس قيمت واقعي ملك و ارزش اجاره آن. بر اين اساس، مجله اقتصادي ايرانشهر در راستاي حمايت از خانواده ايراني، به بررسي اين موضوع و چالش هايي كه مستاجران با آن موجه مي شوند خواهد پرداخت.
اين برنامه امشب، 28 اذرماه با حضور علیرضا خسروی، نماینده مردم سمنان و مهدیشهر و عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، و حسام عقبایی، رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، ساعت 21 به صورت زنده از شبكه 5 پخش خواهد شد.
گفتني است در نیمه دوم سال 1393نيز، متوسط اجاره ماهانه برای یک مترمربع زیربنای مسکونی در کل کشور حدود 7 هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، 13 درصد افزایش داشته است.
مجله اقتصادي ايرانشهر، از شنبه تا سه‌شنبه، ساعت 21 در چهار زمینه اقتصاد خانواده، كارآفرینی، اقتصاد جامعه و اقتصاد آينده پخش مي‌شود.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا