منابع قرض‌الحسنه بانك‌ها صرف وام قرض‌الحسنه نمي‌شود!

     

منابع قرض‌الحسنه بانك‌ها صرف وام قرض‌الحسنه نمي‌شود!

 

 

مصباحی مقدم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در برنامه ایرانشهر گفت بانکها طبق دستورالعمل بانک مرکزی مکلف شده اند منابع حسابهای پس انداز قرض‌الحسنه را وام قرض‌الحسنه بدهند ، اما اطلاعات و آمار روشني در دست نیست که نشان بدهد 100 درصد این منابع قرض الحسنه داده میشود؛ اطلاعات قدیمی من نشان میدهد که چنین اتفاقی نیفتاده است.
این اقتصاد دان و عضو مجمع تشخیص مصلحت كه در برنامه اقتصادي ايرانشهر شبكه 5 شركت كرده بود، يادآور شد: حدود ده درصد از منابعی بانکی در حساب های پس انداز قرض الحسنه است، 20 درصد هم تحت عنوان حساب جاری است که باز هم به عنوان قرض‌الحسنه به بانکها داده شده و بايد در همين زمينه صرف شود ، طبعا بانك ها موظف هستند اطلاعات حساب ها را به تفکیک به بانک مرکزی بدهند و بخش قرض الحسنه را هم به صورت جدا گانه گزارش کنند.
مصباحی مقدم با اشاره به ضرورت الزام قانوني بانك ها به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از منابع مذكور، تاكيد كرد:«معتقدم منابعی که مردم از باب احسان به بانکها میدهند، بانکها هم باید از باب احسان همه آن منابع را به نیازمندان بدهند. الان بخش مهمی از نیازمندان جامعه به قرض الحسنه به صورت مبالغ خرد نیاز دارند، در حاليكه سیستم بانکی بيشتر از اينها امکان دادن قرض الحسنه را دارد

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا