تشکیل پلیس مالیاتی

     

تشکیل پلیس مالیاتی

 

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان تشکیل پلیس مالیاتی گفت: در اصلاح قانون مالیات ها دو اقدام انجام شد، یکی تشکیل گروه های بازرسی ویژه که در حکم پلیس مالیاتی است که این بارزسان به محل فعالیت مودیان مراجعه می کنند و اگر تخلفی را مشاهده کنند، گزارش می دهند و دیگری دادگاه های ویژه و مستقل مالیاتی که صرفا به پرونده های تخلفات مودیان رسیدگی می کند.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج،دکتر علی عسگری رییس سازمان امور مالیاتی کشور با حضور در استودیوی برنامه اقتصاد ایران که با موضوع بررسی مزایای اصلاح قانون مالیات های مستقیم بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب توضیح داد: مالیات و مالیات گرفتن از مشاغل و اصناف در کشور کار تخصصی و حساسی است.
عسگری با بیان معافیت مالیاتی فعالیت های فرهنگی و هنری تصریح کرد: در ماده 139 قانون مالیات های مستقیم فعالیت های فرهنگی و هنری که از سوی وزارت ارشاد اسلامی یا مراجع ذیربط مجوز گرفته باشند یا در چارچوب این قانون فعالیت کنند، از معافیت مالیاتی برخوردارند و این درحالی است که شرط آن داشتن اظهار نامه مالیاتی است و ناظر مالیاتی بر فعالیت های هنری و فرهنگی آنها نظارت کند.
وی ادامه داد: ما در نظام مالیاتی مان دادرسی مالیاتی هم داریم، این دادرسی هم برای مودیان است .برای مثال اگر مودیان مالیاتی مسئله ای برای رسیدگی داشته باشند، در هیات های تشخیص نظر پرونده آنها رسیدگی می شود.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درباره تخلفات ماموران مالیاتی نیز گفت: ما از جمله دستگاه های اجرایی هستیم که رسیدگی به تخلفات مالیاتی در خود سیستم مالیاتی در قانون پیش بینی شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا