استفاده از رمزیکبار مصرف بانکی

     

استفاده از رمزیکبار مصرف بانکی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر اینکه امروزه شیوه سرقت از افراد تغییر کرده است، گفت: سارقان اینترنتی با رصد کردن اطلاعاتی بانکی در فضای مجازی و وب می تواند، به راحتی سرقت کنند.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، سرهنگ محمد مهدی کاکوان رئیس پلیس فتا تهران بزرگ
با حضور در استودیوی مجله اقتصادی روزآمد که با موضوع سرقت اینترنتی بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب گفت: افرادی که تمایل دارند، اینترنت بانک داشته باشند، به بانک مراجعه کرده و رمز یکبار مصرف بگیرند، داشتن رمز ثابت احتمال سرقت های اینترنتی را بیشتر می کند.
وی ادامه داد: هر چند که اکنون خرید اینترنتی بسیار توصیه می شود، ولی باید گفت راه اندازی فروشگاه های اینترنتی نیاز به تایید و مجوز ندارد، از این رو در خرید اینترنتی باید بسیار هوشمند و با تدبیر عمل کرد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اضافه کرد: خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت یک نمادی را طراحی کرده است که اگر این نماد در فروشگاه های اینترنتی حک و ثبت شده باشد، شهروندان با دیدن این نماد می توانند با خیال راحت و آسوده خرید کنند.
سرهنگ کاکوان توصیه کرد: برخی از سارقان اینترنتی با وعده های دروغین مانند برنده شدن در قرعه کشی و... از افراد رمز دوم یا دیگر اطلاعات بانکی درخواست می کنند که این موضوع کلاهبرداری و سرقت است. انتقال وجه نقد تنها از طریق شماره حساب یا شماره کارت امکان پذیر است. از طرفی دیگر بانک ها نیز باید مشتریان خود را نسبت به سرقت های جدید آگاه کنند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تاکید کرد: آگاهی به شهروندان، آَشنایی آنها با شیوه جدید سرقت های اینترنتی و.... در کاهش این جرائم بسیار موثر است و به عبارتی پیشگیری بهتر از پیگیری است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا