300 هزار چاه غیرمجاز در کشور داریم

     

300 هزار چاه غیرمجاز در کشور داریم

 

 


 

 

 

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: متاسفانه 300 هزار حلقه چاه غیر مجاز نیمه عمیق و عمیق در کشور داریم، این در حالی است که آمار چاه های مجاز ما نزدیک به 460 هزار حلقه است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا
با حضور در استودیوی برنامه اقتصاد ایران به بحث و بررسی پیرامون بحران آب و راهکارهای موثر در این زمینه پرداخت و با بیان این مطلب تاکید کرد: این چاه های غیرمجاز داخل شهرها، زمین های کشاورزی و.... حفر شده است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا تاکید کرد: ما باید به منابع و مصارف آب توجه ویژه ایی داشته باشیم.از طرف دیگر ما در کشورمان با تغییر اقلیم مواجه هستیم.
مهندس میدانی ادامه داد: صنعت سد سازی در کشور ما غلط نبوده و نیست. اگر سد ها اطراف تهران نبود، ما نمی توانستیم آب شرب شهر تهران را که جمعیتی نزدیک به ده میلیون و نیم نفر دارد، اداره کنیم.
وی ادامه داد: دانشمندان آب معتقدند که مشکل جوامع بیش از آنکه ناشی از کمبود آب باشد، ناشی از ضعف مدیریت آب است. اگر ما مدیریت خودمان را در کشور اصلاح کنیم، آسیب پذیری ما در مقابل نوسانات کمتر خواهد شد.
مهندس میدانی اضافه کرد: آمارهای بارش باران در کشور نشان می دهد که سال 93 و 94 در وضعیت خوبی قرار نداریم و همچنان با کمبود آب مواجه ایم. برای مثال در سال آبی 93 و 94 جمع بارش های آبی کشور ما زیر 197 میلیمتر بوده است ،در حالی میانگین این عدد در سال های گذشته 250 میلیمتر بوده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا