افزایش 5 درصدی قیمت روغن نباتی منتفی است

     

افزایش 5 درصدی قیمت روغن نباتی منتفی است

 

 

دبیر انجمن روغن نباتی با بیان اینکه افزایش 5 درصدی قیمت روغن نباتی منتفی است،گفت: ما اصراری برای افزایش قیمت نداریم اما نکته مهم در این رابطه شیوه پوشش هزینه هاست.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، محمد قبله دبیر انجمن روغن نباتی در گفتگوی تلفنی با مجله صبحگاهی روزآمد که پیرامون موضوع افزایش قیمت روغن نباتی و علت آن بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب گفت: اسفندماه سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی به صنعت روغن نباتی اعلام کرد که با قطع واردات روغن خام به ازای هر کیلو، مبلغی به عنوان مابه التفاوت از واردات کننده روغن خام بگیریم، در عوض دانه روغنی از کشاورزان بخریم و زیان حاصل از آن را تولید کننده بدهد. در ازای آن نیز قرار بر این شد که بخشی از زیان که ما به دانه روغنی پرداخت می کنیم،در قیمت مصرف کننده جبران شود.
دبیر انجمن روغن نباتی ادامه داد: این برای اولین بار نیست که این موضوع اتفاق می افتد. وزارت جهاد کشاورزی در دو صنعت لبنیات و شکر همین رویکرد را دارد. این وزارتخانه با قیمت تضمینی که اعلام می کند، صنایع تبدیلی را مکلف می کند، به نرخ تضمینی محصول را بخرند و نهایتا اختلاف قیمت را بر روی قیمت مصرف کننده کشیده شود.
قبله اضافه کرد: حمایت از تولید داخلی کشاورزان و خرید تضمینی از محل افزایش قیمت مصرف کننده جبران می شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا