جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران

     

جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران

rooz

 

نایب رییس شورای ملی زعفران با بیان اینکه سالهاست که پیاز زعفران از کشور قاچاق می شود، تاکید کرد: ما بارها و بارها این موضوع را مطرح کرده ایم اما همچنان پیاز زعفران قاچاق می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، غلامرضا میری نایب رییس شورای ملی زعفران در یک ارتباط تلفنی با برنامه روزآمد که با موضوع افزایش قیمت زعفران و بازارهای صادراتی بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب گفت: باید جلوی قاچاق پیاز زعفران گرفته شود. باید از این محصول استراتژیک حمایت کنیم تا اتفاقی که برای محصولاتی مثل پسته، فرش و.... اتفاق افتاد، برای محصول مهمی مثل زعفران نیفتد.
میری ادامه داد: افزایش قیمت زعفران در بازارهای جهانی سبب شده تا برخی از کشورهای که تولید این محصول برای آنها مقرون به صرف نبود، تولید آن را شروع کنند.
نایب رییس شورای ملی زعفران با بیان اینکه البته پیاز زعفران در مناطق محدودی عرضه می شود،گفت: باید نظارت جدی تری بر روی خرید و فروش پیاز زعفران انجام شود تا از قاچاق آن جلوگیری شود.
وی با اشاره به افزایش قیمت زعفران در ماه های اخیر گفت: در 50 روز گذشته 50 درصد قیمت زعفران افزایش بی رویه داشته است که دلیل آن هم دلالان بود، با این نوسان شدید بازار نمی توانیم قیمت را مدیریت کنیم

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا