تنقیح قوانین مشکل عمده قانونگذاری ماست

     

تنقیح قوانین مشکل عمده قانونگذاری ماست

98

 

نماینده و سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید به سمت و سو حذف قوانین مزاحم حرکت کنیم،گفت: خوشبختانه معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی در یک دوره به دنبال حذف قوانین مزاحم رفته است، قوانینی که تاریخ مصرف آنها گذشته یا مزاحم است.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، عبدالرضا مصری نماینده و سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با حضور در استودیوی برنامه اقتصاد ایران با بیان این مطلب گفت: اشکال عمده ایی که ما در قانونگذاری داریم، تنقیح قوانین است. در این صد سالی که قانون در کشور ما تصویب شده، انبوهی از قوانین داریم و از طرفی هم برای حذف قوانین مزاحم نیز اقدام قابل توجهی انجام نگرفته است.
مصری ادامه داد: البته یک فهرستی مجلد از قوانین حذف تهیه شده است که اکنون 300 عنوان آن آماده است.
نماینده و سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره برنامه ریزی سند توسعه کشور نیز تصریح کرد: وقتی قوانین برنامه سند توسعه را مطالعه می کنیم، برنامه خوب و مناسب است اما در عمل با متغیرهای زیاد مانند منابع مالی، شرایط اقتصادی و.... مواجه می شود. به نظرم باید برای کشور دو برنامه بنویسیم، یک برنامه و یک برنامه در سایه هم داشته باشیم که در شرایطی که متغیرها تغییر کرد، برای آن هم برنامه داشته باشیم.
مصری تنها و موثرترین راهکار برای اشتغال در کشور تولید ملی ذکر کرد

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا