پرهیز از تشریفات برای سفر معنوی حج

     

پرهیز از تشریفات برای سفر معنوی حج

 

 

معاون توسعه و مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه حج عبادت اجتماعی برای مسلمانان در سراسر جهان اسلام است، تاکید کرد: سفر معنوی حج برای مسلمان آثار و برکات زیادی دارد. شناسایی، همفکری و حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی مسلمانان از منافع بزرگ عبادت اجتماعی حج به شمار می رود.
حجت الاسلام مرقاتی معاون توسعه و مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری با حضور در استودیوی مجله اقتصادی روزآمد که با موضوع اقتصاد در حج بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب گفت: کسی که توفیق سفر معنوی و اجتماعی حج را بدست می آورد، یکی از شروط آن باید مستطیع بودن فرد باشد. اما نکته مهم و قابل تامل پرهیز از تشریفات و اسراف در میهمانی ها قبل از رفتن به سفر معنوی و عبادی حج است. به جای این کار می تواند هزینه آن را صرف عمل خیری برای افراد نیازمند انجام داد.
وی ادامه داد: سفر معنوی و عبادی حج فرصتی گرانبها و طلایی برای عبادت با خدا، راز و نیاز، خودسازی و ... برای حاجیان است. نباید این زمان را صرف خرید سوغاتی کرد. می توان بعد از اتمام سفر معنوی حج سوغاتی را از داخل کشور خودمان تهیه کرد که این رفتار اقتصادی حاجیان تاثیر زیادی برای اقتصاد ملی دارد.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا