تولید 2 میلیون و 500 تن محصولات کشاورزی در استان زنجان

     

تولید 2 میلیون و 500 تن محصولات کشاورزی در استان زنجان

استاندار استان زنجان با بیان اینکه کشاورزی، یکی از بخش های مهم اقتصاد استان زنجان است، تاکید کرد: این استان به طور متوسط سالانه بیش از 2 و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی ارائه می دهد که از این میزان 600هزار تن مصرف استان می شود و مابقی به استان های دیگر برده می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، جمشید انصاری استاندار استان زنجان با حضور در استودیوی برنامه مثبت و منفی پنج با اشاره به شاخص های اقتصادی این استان گفت: معدن سرب و روی انگوران یکی از معادن بزرگ کشور است که در این استان وجود دارد.
انصاری در خصوص واگذاری معادن این استان براساس سیاست های اصل 44 تصریح کرد: در بحث واگذاری معادن، به ویژه معادن بزرگ از این قضیه مستثنا هستند. معدن سرب و روی انگوران یکی از معادن بزرگ کشور است که از این قضیه مستثنی است. البته در یک مقطع زمانی بهره برداری از این معدن به یک شرکت بزرگ منطقه واگذار شد که برخی از شرکت های معدن استان، نسبت به این موضوع معترض شدند.
استاندار استان زنجان ادامه داد: اکنون به همه واحدهای معدن استان زنجان و دیگر استان های کشور که در زمینه فرآوری سرب و روی فعال هستند، سهمیه خاک داده می شود.
وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر دولت از معدن سرب و روی انگوران خاک استخراج می کند و بر اساس قیمت گذاری که جهانی انجام می شود، سهمیه در اختیار واحد های فعال در کشور قرار می دهد.
استاندار استان زنجان با اشاره به موضوع ساخت و ساز در این استان گفت: ساخت و ساز در مناطق مختلف شهر زنجان بر اساس طرح تفضیلی مشخص و تعیین می شود. بحث مسکن از نظر مردم با برنامه ریزان بسیار متفاوت است. از نظر برنامه ریزان تامین مسکن به تعداد نیاز خانوار است.
کسری زمین یا واحد مسکونی نداریم
انصاری با بیان اینکه در استان زنجان نیز واحدهای مسکونی خالی زیادی وجود دارد، تاکید کرد: بر اساس بررسی های انجام شده در شهر زنجان که مرکز استان نیز است، نتایج نشان می دهد، تقریبا بر اساس 50 درصد جمیعت موجود ساکن در شهر زمین یا واحد مسکونی اضافه داریم. به بیان دیگر ما 400 هزار نفر جمعیت داریم که اگر قطعات واگذار شده در داخل شهر ساخته شود، برای 600 هزار نفر جمعیت جوابگو است. ما کسری زمین یا واحد مسکونی نداریم.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا