سرمایه گذاری در بخش تولید

     

سرمایه گذاری در بخش تولید

 

سرمایه گذاری در برخی از بخش های تولید، مهمترین راهکار برای ارزهای آزاد شده در کشور است که باید با ساز و کار صحیحی مدیریت شود.
دکتر حسین راغفر - اقتصاددان و استاد دانشگاه در ارتباطی تلفنی با برنامه روزآمد شبکه پنج سیما که با موضوع ارزهای آزاد شده و تاثیر آن بر اقتصاد ایران بر روی آنتن رفت، در این باره توضیح داد: این منابع باید به نحو صحیح و مناسب استفاده شود. ما در گذشته تجربه ای در این زمینه داریم و نمونه آن افزایش درآمدهای ارزی کشور بود که متاسفانه به خوبی مدیریت نشد و منجر به اتلاف منابع شد، حتی در بسیاری از موارد تورم نیز به همراه داشت و در نهایت آسیب جدی به بخش تولید وارد کرد.
دکتر راغفر ادامه داد: یکی از نگرانی های که در این زمینه وجود دارد، حضور گروه های قدرتمند در اقتصاد کشور است که علاقه مند به واردات بویژه در حوزه کالاهای مصرفی و لوکس هستند. واردات این کالاها سودهای زود بازده و قابل توجهی دارد،بنا براین مشتاقان زیادی وجود دارند که در این حوزه فعالیت کنند.
این اقتصاددان و استاد دانشگاه به اشاره به اینکه اکنون کشور ما با مشکلات بسیاری جدی روبرو است، تاکید کرد: بیکاری جوانان یکی از مشکلات جدی است که باید راهکار و تهمیدات خاصی برای آن اندیشیده شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا