یکی از نتایج مهم دینداری صحیح، بهبود وضع زندگی است

     

یکی از نتایج مهم دینداری صحیح، بهبود وضع زندگی است

25

 

سال جدید به معنای واقعی کلمه، بهار و شروع دوباره حیات طبیعت است ولی با شروع سال جدید مقدرات ما تغییر نمی کند. سال حقیقی از شب 23 ماه رمضان هر سال با ثبت مقدرات الهی برای افراد آغاز می شود.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در ماه رمضان به مدت 30 شب در مسجد امام صادق(ع) میدان فلسطین به موضوع "تنها مسیر برای زندگی بهتر" می پردازد و به این سوال" چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم"، پاسخ می دهد. در ادامه نکات مهم این سخنرانی را می خوانید:

سال حقیقی، سالی است که در آن تصمیمات جدید برای زندگی ما گرفته شده است،زندگی متفاوتی پیش روی ماست،همه این مقدرات از شب 23 ماه رمضان شروع می شود. در روایات متعددی از ائمه معصومین(ع) نقل شده است. اگر کسی می خواهد برای زندگی خودش برنامه ریزی داشته باشد و آن برنامه ریزی و تغییر اثر گذار باشد، بهتر است از روز 23 ماه رمضان که در آن مقدرات الهی ثبت شده،برنامه اش را آغازکند و پیوسته یک سال بصورت مداوم ادامه داشته باشد.

حالا سوال پیش می آید، شرایط فردی و اجتماعی برای یک زندگی بهتر چیست؟ در پاسخ باید بگوییم. عقلانیت و کلی نگری در زندگی از شرایط فردی برای زندگی بهتر است . کسی که در زندگی جزئی نگر باشد، اگر برنامه به او داده شود یا نمی پذیرد یا اگر بپذیرد و اجرا کند، نتیجه نمی گیرد. ولایت شرط مهم اجتماعی برای رسیدن به زندگی بهتر درجامعه است.

جزع کردن در مقابل محدودیت ها، مشکلات زندگی را بیشتر می کند.

 

 

 

 

download

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا