همت خود را در زندگی بالا ببرید

     

همت خود را در زندگی بالا ببرید

1-900

دین از مقوله های بسیار عمیق عقلانی است، اگر کسی بخواهد آن را درک کند.باید از نظر ذهنی انسانی پیچیده باشد. انسان سطحی نگر و ساده نمی تواند دین را فهمد.
حضرت علی ( ع) می فرماید: هیچ کس را بالا نمی برد مگر همتش و هیچ چیز انسان را پایین نمی آورد مگر شهوتش. پس همت خود را در زندگی بالاببریم.
حجت الاسلام علیرضا پناهیان در شب های ماه رمضان امسال در مسجد امام صادق (ع) میدان فلسطین به موضوع " تنها مسیر برای زندگی بهتر" می پردازد و به سوال "چگونه یک زندگی بهتر داشته باشیم"،پاسخ می دهد. در ادامه نکات مهم این سخنرانی را می خوانید:

زندگی بهتر دارای 4 بخش اساسی است.زندگی انسان یعنی مدیریت علاقه ها ،تلاش و مبازره برای رسیدن به علاقه های برتر،پذیرش محدودیت ها در بستر حیات مقدرات الهی.
انسان در حد وظیفۀ خودش باید برای دنیای خودش تلاش کند و اگر به دستش رسید که چه بهتر. منتها اگر دنبال دنیا رفتی و دنیایت تأمین شد، باید بتوانی این دنیای خودت را راحت در راه خدا بدهی؛ این هم یکی دیگر از شرط‌های آن است. یعنی آدم باید تلاش کند و زندگی خودش را تأمین کند و بعد آنجایی که لازم بود در راه خدا خرج کند، راحت بتواند خرج کند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا