نقش دین در زندگی بهتر

     

نقش دین در زندگی بهتر

1-2

 

 

برنامه معارفی"زندگی بهتر"با محوریت پخش سلسله مباحث سخنرانی مذهبی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 19 از شبکه پنج پخش و تکرار آن روز بعد ساعت 7:15 دقیقه است. متن زیر شامل خلاصه نکات مهم این برنامه است که30خرداد ماه ساعت 19 صبح روی آنتن رفته است.
خداوند متعال در سوره مبارکه طاها برای بندگان داستان خلقت حضرت آدم(ع)، سجده ملائک، فریب ابلیس وهبوط حضرت آدم(ع) را بیان کرده است.در این آیات مفهوم زندگی به معنای معیشت ذکرشده است.
از آیه 116 سوره مبارکه طاها به بعد خداوند بهشت را برای حضرت آدم(ع) تبلیغ می کند، بهشتی که حضرت آدم(ع) در آنجاست.زیرا خداوند نمی خواهد حضرت آدم (ع) به واسطه دشمنی ابلیس از بهشت رانده شود.
حضرت حق بهشت را برای آدم(ع) با 4 ویژگی تبلیغ می کند. ای آدم شما در بهشت گرسنه نخواهی ماند، تشنه نخواهی شد، بی لباس و ناامن نخواهی ماند و هیچ وقت زیر آفتاب و بی سرپناه نمی مانی. این آیات نشانگر این است که زندگی انسان برای حضرت حق نیز مهم است و البته به انسان متذکر می شود که با هدایت من در زندگی دنیوی دچار مشقت و سختی نخواهی شد.
ما برای زندگی راحت و خوب در زندگی دنیوی نیاز به دین داریم و دین بهترین راهنمای زندگی انسان است. پروردگار عالم به عنوان خالق انسان بهترین راهنمای و دستورات او بهترین قواعد زندگی را به انسان آموزش می دهد.
متاسفانه سوء تفاهم های بسیار زیاد و متنوعی در مورد دین برای کسانیکه اهل دین و دیانت نیستند، بوجود آمده است.
ما باید بسیاری از سوء تفاهم ها را درباره دین برطرف کنیم تا افراد ضرورت دین را در زندگی باور کنند.دین، انسان را به تمدن بهترمی رساند.متاسفانه نگاه ما نسبت به دین خیلی سطحی است و ما سعی داریم در این سلسله مباحث سه هدف را دنبال کنیم. رفع سوء تفاهم افراد مذهبی و غیر مذهبی، به کارگیری دین برای زندگی بهتر، اصلاح بندگی و تسهیل بندگی بهتر.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا