تنديس جنبش اقتصاد مقاومتي به رسانه ملي تعلق گرفت

     

تنديس جنبش اقتصاد مقاومتي به رسانه ملي تعلق گرفت

photo 2016-03-12 12-34-18

 

در آيين اختتاميه كنگره اقتصاد مقاومتي، "جايزه ملي اقتصاد مقاومتي" به پاس اهتمام ويژه به موضوع اقتصاد مقاومتي و ترويج و گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي به رسانه ملي اهدا شد.
به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در اختتاميه كنگره ملي اقتصاد مقاومتي كه عصر پنجشنبه برگزار شد، در بخش رسانه، از صداوسيما به پاس تاسيس شبكه اقتصاد، اهتمام ويژه به موضوع اقتصاد مقاومتي و ترويج و گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي، با اهداي تنديس، لوح و "جايزه ملي اقتصاد مقاومتي" قدرداني شد.
مجيد زين العابدين، رئيس شوراي اقتصاد سازمان صدا وسيما و مدير شبكه 5 سيما، به نمايندگي از سازمان، لوح ويژه و تنديس كنگره جنبش ملي اقتصاد مقاومتي و جشنواره «2911» را كه بزرگ‎ترين جشنواره موضوعي در زمينه اقتصاد مقاومتي است از سعيدي كيا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، دريافت كرد. همچنين لوح زرين جشنواره به پاس ايجاد گفتمان در حوزه اقتصاد مقاومتي به گروه اقتصاد و توسعه شبكه 5 سيما اهدا شد.

دكتر شمخاني، دبير شوراي امنيت ملي، در جلسه افتتاحيه اين كنگره، در سخناني با قدرداني از برگزار كنندگان اين كنگره خواستار ثبت ملي تنديس اقتصاد مقاومتي شد.

دبير كنگره ملي اقتصاد مقاومتي نيز با ارائه گزارشي به شركت كنندگان، اين كنگره را آغازي بر فعاليت جنبش ملي اقتصاد مقاومتي خواند.

مجيد قبادي‌فرد با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي بايد در تمامي فعاليت هاي دولت و جامعه نهادينه شود، گفت: اين وظيفه آحاد ملت است كه به اقتصاد مقاومتي بپردازند و كار اصلي جنبش اقتصاد مقاومتي هم گام برداشتن براي تبيين اين نقش است.

قبادي فرد اظهار اميدواري كرد كه اين كنگره آغازي براي ايجاد جنبش به منظور تحقق اهداف آرمان‎هاي انقلاب اسلامي و موضوع اقتصاد مقاومتي باشد و راه را براي دستيابي به اهداف نظام، آسايش و رفاه و امنيت ملي فراهم كند.

ضرورت تبديل اقتصاد مقاومتي به گفتمان ملي

محمد سعيدي كيا، رئيس بنياد مستضعفان، در اختتاميه كنگره ملي اقتصاد مقاومتي با بيان اينكه هيچ كار اقتصادي با نرخ سود بانكي 20 درصد جواب نمي‌دهد، گفت: دولت پرچمدار و بسترساز اقتصاد مقاومتي است و بايد اين اتفاق رخ دهد تا مردم در آن مسير حركت كنند.

سعيدي‌كيا با اشاره به اينكه همه با هم بايد به دنبال ايجاد جنبش اقتصاد مقاومتي باشيم و بايد از تجربيات خوب گذشته مانند پيروزي انقلاب اسلامي و 8 سال دفاع مقدس در اين زمينه استفاده كنيم، گفت: براي توفيق هر موضوعي، آن موضوع بايد جزئي از هويت ملي شود و همه اركان به آن باور يكسان داشته باشند.

رئيس بنياد مستضفان افزود: اين موضوع بايد از دولت شروع شود، زيرا دولت پرچمدار و بسترساز است و مهم‎ترين كار براي تحقق اقتصاد مقاومتي بسترسازي آن است تا مردم در آن سمت حركت كنند و هم مردم و هم مسئولان به اين باور برسند كه اقتصاد مقاومتي با حضور ملت محقق خواهد شد.

به گفته سعيدي‌كيا براي حضور مردم در عرصه بايد اعتماد آنها جلب شود و مسئولان بايد به اين مردم اعتماد كنند، زيرا مردم ايران بسيار باهوش هستند و وقتي اعتماد مي‌كنند كار به سرانجام مي‌رسد و باور كنيم مردم توانايي آن را دارند، اما بايد بستر حضور مردم فراهم شود.

وي افزود: كشور با پول نفت آباد نمي‌شود و اين موضوع در چند سال اخير تجربه شد و پيشرفت با حضور مردم رخ خواهد داد. هر چه بيشتر شاهد افزايش اين حضور باشيم كشور آبادتر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومي صداوسيما، در دو روز برگزاري اين همايش در بخش‌ علمي به موضوع اقتصاد مقاومتي پرداخته شد و محورهايي مانند اقتصاد خانواده، گردشگري، صنايع دستي، توسعه متوازن كشور، چالش‌هاي تحقق اقتصاد مقاومتي و... در ده پنل علمي بررسي شد. همچنين در جشنواره 2911 كه هدف آن تبديل اقتصاد مقاومتي به يك گفتمان ملي مردمي عنوان شده است، مجموعا 950 اثر به اين جشنواره ارسال شد كه از 56 اثر در بخش هاي مختلف هنري (فيلم، فيلم نامه، كاريكاتور و عكس) قدرداني شد.
گفتني است كه كنگره ملي اقتصاد مقاومتي با همكاري و حمايت دانشگاه‌هاي علامه طباطبايي، الزهرا(س) و امام صادق(ع)، مركز مطالعات راهبردي وزارت كشور، پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، شهرداري تهران، انديشكده ميثاق و نهادها و مراكز ديگر فعال در حوزه اقتصاد مقاومتي برگزار شد.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری سروش دکمه اشتراک گذاری ایتا