مشاهده خبر

تعداد بازدید:22

با برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر به سوگ می نشینیم

شبکه پنج سیما در روزهای پایانی ماه صفر و به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) ویژه برنامه های متنوع مذهبی را برای مخاطبان تدارک دیده است. این شبکه برنامه های تانیایش، موکب کلمات، سخنرانی مذهبی، عطرعاشقی، مادرانه و... را در این شبها و روزهای پایانی ماه صفر تدارک دیده و روی آنتن خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج، گروه معارف سخنرانی حجت الاسلام علوی تهرانی را ویژه رحلت حضرت رسول اکرم (ص) با موضوع دلایل برتری پیامبر(ص) نسبت به سایر پیامبران را جمعه 25 مهرماه ساعت 8 صبح پخش می کند.

همچنین سخنرانی حجت الاسلام دکتر رفیعی در حرم امام رضا (ع) ویژه برنامه بیست و هشتم ماه صفر را با موضوع بررسی احادیث حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) روی آنتن خواهد رفت. این برنامه که به موضوع اهمیت نماز و بررسی آثار و برکات آن در زندگی می پردازد حوالی ساعت 16:30 روی آنتن می رود.

گفتنی است سخنرانی مذهبی دکتر رفیعی نیز ویژه شهادت امام رضا (ع) از حرم مطهر رضوی به تشریح و تبین عواملی که موجب امنیت روحی و روانی مومنان می شود می پردازد و تسمک به قرآن، توجه به اهل بیت (ع)، زیارت اهل بیت (ع) و بیان روایات و احادیث از امام رضا (ع) نیز دیگر مباحث و موضوعاتی است که از این برنامه بر دل و جان می نشیند.

اما برنامه ظهرگاهی"تا نیایش"ویژه 28 و 29 ماه ازحرم مطهر رضوی بصورت زنده چهارشنبه و پنج شنبه (23 و 24 مهرماه) حوالی ساعت 12:25روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

"عطر عاشقی" نیز از حرم مطهر رضوی بصورت زنده جمعه (25 مهرماه) ساعت 17:30 و روز شنبه (2 مهرماه) حوالی ساعت 12:30 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

"موکب کلمات" گروه معارف شبکه پنج سیما اما با رویکرد دعوت از شاعران آیینی ایرانی و خارجی (هند، پاکستان، افغاستان، عراق، مالی و...) این روز ها تماشایی شده است و در مناسبت های پایانی ماه صفر نیز به مخاطبان عرضه خواهد شد. دهمین قسمت این برنامه (جمعه 25 مهرماه) ساعت 21:20 میزبان سید ساجد رضوی "شاعر پاکستانی" است تا پیرامون شعر اربعینی و اشعار مذهبی گفتگو کند. سید ساجد رضوی در این برنامه ضمن گپ و گفت، به شعر خوانی می پردازد و عزاداری و برگزاری مراسم های ویژه در ماه محرم و صفر در پاکستان را برای مخاطبان ترسیم می کند.

یازدهمین قسمت "موکب کلمات" نیز ویژه 29 صفر شهادت امام رضا (ع) میزبان حجت الاسلام سید محمد بابا میری است که شنبه 26 مهرماه ساعت 21:20 از شبکه پنج تماشایی می شود.

دلنشین مداحان اهل بیت (ع)، حاج منصور ارضی، حاج محمد رضا طاهری، محمود کریمی و .... در شب و روز 28 صفر از دریچه پنجم تلویزیون، روح و جان مخاطبان و عزاداران را جلاء خواهد داد.

یادآور می شود گروه معارف شبکه پنج سیما، برای شهادت امام رضا (ع) که مصادف با 29صفر است با ویژه برنامه های متعدد دیگر همراه دیدگان اشکبار مخاطبان است.

" سلام آسمان" عنوان مستندی است که زندگی یک فرد تازه مسلمان شده را روایت می کند و به ذکر خاطرات این فرد از سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا ( ع) می پردازد.

" کبوتر حرم" نیز عنوان مستندی به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد است که این مستند 2 قسمتی براساس زندگی شهید غلامعلی رجبی(جندقی) با همکاری گروه تلویزیونی شاهد تولید شده است. شهید رجبی معروف به جندقی در سال 1333 در خیابان آذربایجان تهران در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدر وی حاج حسن که از اساتید برجسته اخلاق و عرفان زمان خود بود، اهتمام ویژه‌ای در تربیت فرزندان خود داشت. این شهید بزرگوار بنا بر راهنمایی‌ها و تربیت پدر بزرگوارش مداحی اهل بیت (ع) را از‌‌ همان سنین نوجوانی آغاز کرد و به دلیل آشنایی با معارف قرآنی و اسلامی، استعداد در حفظ شعر و سوز صدا توانست در این عرصه سریع رشد کند تا بدان جا که از سبک‌ها و اشعار او مداحان برجسته بسیاری استفاده می‌کردند. شعر معروف «قربون کبوترای حرمت/ قربون این همه لطف و کرمت» از نمونه اشعار شهید است.

در این مستند علاوه بر اینکه بخش‌هایی از زندگی شهید بازسازی شده، با تعدادی از واعظان معروف شهر تهران و مداحان نامدار همچون: سعید حدادیان، حاج منصور ارضی، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان، محسن طاهری، حائری‌زاده، شیخ حسین انصاریان، خانواده شهید رجبی نیز درباره شخصیت شهید گفت ‌وگو شده است.

مداحی و نماهنگ های ویژه 29 صفر با صدای مداحان اهل بیت (ع) چون: حاج منصور ارضی، حاج محمدرضا طاهری، محمود کریمی و .... در شب و روز 29 صفر از این شبکه پخش می شود.

مستند "مادرانه" کاری از گروه اجتماعی است که در دهه پایانی ماه صفر هرشب ساعت 1 بامداد از شبکه پنج سیما پخش می شود و بازپخش آن نیز 6:30 تماشایی خواهد شد. این مستند که به گفتگو با مادران شهدا می پردازد و در هر قسمت خاطرات و سبک زندگی یکی از شهدای والامقام تبیین می شود. مادرانه شهید احمدی روشن، شهیدان ابوالقاسم سپهری و محمد سپهری ( پدر و پسر)، شهیدان محمدرضا و محمودرضا حقیقی، شهیدان نصرالله، رضا، محمد و عبدالحمید جنیدی به ترتیب هرشب از شبکه پنج سیما پخش می شود.

برنامه "یه روز تازه "دیگر برنامه گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که روز چهارشنبه 23 مهرماه معطوف به این دو مناسبت روی آنتن می رود.

گروه تهران و شهروندی برنامه "تهرانگرد"، "در شهر" و "در استان" را در این ایام معطوف به مناسبت روانه آنتن می کند. برنامه "رنگين كمان " گروه خانواده شبکه پنج سیما، هم ضمن دعوت از مداح کودک و گروه سرود، با پخش پلي بك کودکان را با این ایام بیشتر آشنا خواهد کرد.

پخش نماهنگ، وله، موسیقی تصویر مذهبی و ... از جمله میان برنامه هایی هستند که از تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما تقدیم به مخاطبان خواهد شد.

آخرین اخبار

آیا قانون خدمت اجباری سربازی اصلاح خواهد شد؟ روایت زندگی و شهادت شهید محمدی در برنامه "یه روز تازه" روایتی از چگونگی تاسیس سپاه پاسداران در روزهای ابتدایی انقلاب "چهل ستون" میزبان فرمانده سابق پدافند هوایی ارتش می شود نقش امنیت در زمینه سازی ظهور به روایت" عطر عاشقی" تماشاخانه شبکه پنج در روزهای ابتدایی آبان ماه تماشای طبیعت بکر و زیبای روستای لزور از قاب تصویر" تهرانگرد نقد و بررسی روز های نارنجی در شبکه پنج بیشتر جرایم سایبری اقتصادی است عوامل رشد خلاقیت کودکان به روایت" ما ایرانی ها" "راه ماندگار" در شبکه پنج مخاطرات مشاغل سخت کودکان کار به روایت "شکلات تلخ " تخلفات ساکن باعث کندی حرکت و برهم خوردن نظم ترافیکی می شود فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در برنامه "یه روز تازه:" بیننده برنامه های جدید شبکه پنج سیما باشید «ما ایرانی ها» با خنده به استقبال اولین شب ربیع الاول می رود فیلم های سینمایی شبکه پنج در روزهای پایانی صفر بررسی حواشی سرخ آبی های پایتخت چگونگی تشکیل جهاد سازندگی در برنامه سرچشمه امسال پاییز خشک‌تری را نسبت به سال‌های گذشته پیش‌رو داریم با برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر به سوگ می نشینیم معرفی کتاب «پس از بیست سال» در "یه روز تازه " گرامیداشت شهدای شناسایی شده خان‌طومان در برنامه "یه روز تازه" مافیای کودکان کار در قاب شکلات تلخ شاعران آیینی میهمان شبکه پنج می شوند معرفی کتاب نمایشنامه مصری "سِفر خروج" در برنامه یه روز تازه بررسی اصالت کودک کار در "شکلات تلخ" شما هم به تماشای سینمای مجیدی دعوتید آخرین وضعیت املاک مدیریت شهری زیر ذره بین " تهران 20" بازپخش گفتگوی حجت الاسلام حسینیان در برنامه سرچشمه شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها