مشاهده خبر

تعداد بازدید:12

بررسی اصالت کودک کار در "شکلات تلخ"

برنامه" شکلات تلخ" به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی با رویکرد آسیب های اجتماعی این هفته ( شنبه 19 مهرماه) موضوع بازگشت کودکان کار به هویت و اصالتشان را بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مجتبی احمدی درباره موضوع این قسمت از برنامه " شکلات تلخ گفت" : دوربین شکلات تلخ حالا بر سر چهار راه ها و معابر مختلف شهر و در گفت و گو با کارشناسان، مسئولان، جامعه شناسان و روانشناسان هویت کودکان کار را بررسی می کند و پاسخگوی این سوالات است که آیا کودکان کار بعد از ساماندهی می توانند به هویت واقعیشان بازگردند؟ آیا کودکان کار می توانند از شغل نامرغوبشان فاصله گرفته و به مهارت و شغل سلامت فکر کنند؟چگونه می توان آینده این کودکان را مدیریت کرد؟

احمدی افزود: در این برنامه بازگشت کودکان به زندگی عادی، تغییرات ذهنی و تغییرات روحی و روانی برای رسیدن به هویت واقعی، فاکتور‌های زندگی عادی و اولویت‌های آن بر زندگی بر سر چهار راه‌ها (در شرایط نرمال و با استناد به تغییر روش زندگی) بررسی می‌شود.

این تهیه کننده همچنین اظهار کرد: در این برنامه با واکاوی عادت یا عادت‌های اشتباه حتی به بهانه‌ رسیدن به ملزومات ابتدایی زندگی با علی گو مدیر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و تاثیر برخورد‌های روزانه‌ مردمی و ادبیات و لحن افراد در برخورد با کودکان کار با روشنک زمان پور روانشناس بررسی می‌شود و جایگاه قانون و مسئولیت‌های اجتماعی و قانونی افراد مختلف از مسئولین تا آحاد جامعه، جامعه شناسان، روانشناسان و ... با سعید آرام مدیر بهزیستی تهران و کیاسری روانشناس تحلیل می‌شود.

احمدی پیرامون دیگر رویکردهای برنامه «شکلات تلخ بیان کرد: در این برنامه با ادبیات کودکان کار در تامین معاش، میزان و نحوه‌ درآمدزایی و انتخاب محل استقرار گفت‌وگو می‌کنیم و داستان تغییر و بازگشت به هویت واقعی کودکان و نوجوانان کار و خیابان را به شکلی غیر مستقیم به تصویر می‌کشیم.

برنامه شکلات تلخ به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی روزهای شنبه و سه شنبه حوالی ساعت 13:30 و روزهای یک شنبه و چهار شنبه حوالی ساعت 00:30 دقیقه بامداد روی آنتن می رود.

آخرین اخبار

آیا قانون خدمت اجباری سربازی اصلاح خواهد شد؟ روایت زندگی و شهادت شهید محمدی در برنامه "یه روز تازه" روایتی از چگونگی تاسیس سپاه پاسداران در روزهای ابتدایی انقلاب "چهل ستون" میزبان فرمانده سابق پدافند هوایی ارتش می شود نقش امنیت در زمینه سازی ظهور به روایت" عطر عاشقی" تماشاخانه شبکه پنج در روزهای ابتدایی آبان ماه تماشای طبیعت بکر و زیبای روستای لزور از قاب تصویر" تهرانگرد نقد و بررسی روز های نارنجی در شبکه پنج بیشتر جرایم سایبری اقتصادی است عوامل رشد خلاقیت کودکان به روایت" ما ایرانی ها" "راه ماندگار" در شبکه پنج مخاطرات مشاغل سخت کودکان کار به روایت "شکلات تلخ " تخلفات ساکن باعث کندی حرکت و برهم خوردن نظم ترافیکی می شود فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در برنامه "یه روز تازه:" بیننده برنامه های جدید شبکه پنج سیما باشید «ما ایرانی ها» با خنده به استقبال اولین شب ربیع الاول می رود فیلم های سینمایی شبکه پنج در روزهای پایانی صفر بررسی حواشی سرخ آبی های پایتخت چگونگی تشکیل جهاد سازندگی در برنامه سرچشمه امسال پاییز خشک‌تری را نسبت به سال‌های گذشته پیش‌رو داریم با برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر به سوگ می نشینیم معرفی کتاب «پس از بیست سال» در "یه روز تازه " گرامیداشت شهدای شناسایی شده خان‌طومان در برنامه "یه روز تازه" مافیای کودکان کار در قاب شکلات تلخ شاعران آیینی میهمان شبکه پنج می شوند معرفی کتاب نمایشنامه مصری "سِفر خروج" در برنامه یه روز تازه بررسی اصالت کودک کار در "شکلات تلخ" شما هم به تماشای سینمای مجیدی دعوتید آخرین وضعیت املاک مدیریت شهری زیر ذره بین " تهران 20" بازپخش گفتگوی حجت الاسلام حسینیان در برنامه سرچشمه شبکه پنج

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها